Jak zlepšit kvalitu spánku

Trápí vás nespavost? Máme pro vás první várku tipů, díky kterým si budete moci říkat Šípková Růženka.

Foto: Shutterstock             

Beauty rituál

Zvykněte si před spaním nevynechávat svědomitou péči o pleť. Odlíčení, očištění obličeje, sérum a krém – pravidelný kosmetický rituál vás zklidní a navodí odpočinkovou atmosféru. Také existuje jen málo příjemnějších věcí, než smýt ze sebe všechny pozůstatky dne plného stresu a shonu. Vaše pleť vám poděkuje a dobrý pocit z příjemného beauty rituálu je k nezaplacení.

Oční krém

Pokud trpíte nespavostí, jistě vás také trápí unavené, zarudlé a napuchlé oči. O to důležitější je péče o ně! Používejte kvalitní oční krémy. Pokud si chcete vychutnat opravdu jedinečný a luxusní zážitek, vyzkoušejte oční krém The Eye Concentrate od La Mer. Skvělé nabízí například také značka Kiehl’s. Vmasírujte krém velmi jemným pohyby, nikdy příliš netlačte nebo nespěchejte. Vychutnejte si delikátní péči, ať je tato chvilka v koupelně vaší odměnou po dlouhém pracovním dnu.

Šálek čaje

Kupte si bylinkový čaj přímo určený ke zklidnění před spaním. Kvalitní a chutné nabízí značka Pukka. Směs bylin, které pomohou tělu i mysli zpomalit a odbourat stres, je ideální přírodní způsob, jak zlepšit kvalitu spánku, snadněji usnout a ráno se probudit svěží a odpočatá.

Foto: Shutterstock             

Sůl do koupele

Dovedete si představit lepší relax, než půl hodinky ve vaně plné horké vody a voňavé koupelové soli? Její minerální složky budou hýčkat vaši pokožku a vůně vás zklidní a navnadí pocit lenivé ospalosti.

Levandulový sprej

Spreje s vůní levandule nejen krásně voní, ale také vyvolají chuť zabořit se do peřin a nechat si zdát krásné sny. Nastříkejte trochu tekutiny na polštář a nechte se ukolébat ke spánku. Levandulové éterické oleje v rozprašovačích nabízí mnoho značek, vyzkoušet můžete například Saloos.

Čtěte dál