Jak vypadá snový šatník redakce Harper’s Bazaaru?

Kdybyste mohli mít cokoliv na světě, oblékali byste se jinak? Nad tím jsme se zamysleli v redakci Harper’s Bazaaru.

Foto: IMAXtree

Představte si, že byste mohli sáhnout do bezedné skříně plné oblečení a luxusních značek a vybrat si z ní úplně cokoliv. Jak byste se oblékali, kdybyste se nemuseli omezovat? Zároveň byste ale měli stále stejnou práci, životní styl a koníčky... Položili jsme si tuto otázku u nás v redakci a níže najdete výsledek. 

Nora Grundová

šéfredaktorka

Je to ošemetná otázka, protože nejdražší je pro mě v těchto letech čas, takže kdyby šel čas koupit za ty neomezené prostředky, tak bych chodila každý den na pořádnou ajurvédskou masáž. Pěkně dvě hodiny, od hlavy až k patě. Můj šatník by se asi nezměnil, mám ráda bílou, šedou a černou a vše minimalistické, takže bych se dívala k značkám, které mi konvenují jako Jil Sander, Celine, Hermès, nebo Yohji Yamamoto. Včetně bot a kabelek. A úplně vše bych měla z prvotřídního kašmíru, je to můj nejoblíbenější materiál. 

Lucie Tomišková

módní redaktorka

Přesto, že obdivuji hravý styl, jaký má například Španělka Blanca Miro, nejspíš bych zůstala u něčeho univerzálnějšího, stejně jako teď. Vždycky jsem milovala styl sester Olsenových a to platí i nadále. Co bych si ale přála, je více designérských kousků. Mít základnu skvělých sak, třeba od značky Acne Studios nebo JW Anderson. Stejně tak bych chtěla mít větší výbavu krásných bot, obzvlášť tahle kategorie je zkrátka složitější najít v high street značkách. A pak samozřejmě malý arzenál kabelek. Minimálně jedna Chanel. Tohle snění se mi líbí… Do výbavy by zcela určitě patřily hodinky. Buď Tank Louis od Cartier nebo Boy-Friend Chanel. A více drahých kamenů a klenotnických pokladů. Potom už bych asi standardně kombinovala džíny, basic trička nebo svetry, sem tam něco vintage… Zkrátka, tak jak to dělám nyní. 

Zdenka Tomis

kosmetická redaktorka

Můj šatník by vypadal asi hodně podobně, jako vypadá teď. Samozřejmě by mě lákalo nakupovat jen v Acne Studios, u Zadig & Voltaire, Saint Laurent, Stelly McCartney, Nehery nebo Toteme, ale zároveň je pro mě důležité, aby se převážná část mého šatníku skládala z udržitelných a zodpovědných značek, mezi něž většina výše zmíněných tak úplně nepatří. Mám v tomhle výhodu, že mě instantní kopírování trendů stejně jako hromadění věcí spíš děsí.

Kristýna Mazánková

redaktorka

Hluboce jsem se zasnila… Kdybych měla neomezený rozpočet, hmmmm, tak…. Asi bych se oblékala dost podobně jako teď. Zamířila bych na stejnou nákupní adresu, do showroomu své oblíbenkyně Hany Zárubové. Tam bych vyplenila všechny štendry! Nechala bych si od ní ušít pár kousků na míru, koženou bundu, dokonale padnoucí kalhoty, dokonalý kabát, za kterým se budou všichni otáčet. Kabáty mohou být klidně dva. 

Udělala bych si dva nákupní výlety. Ten první do Paříže, kde bych se zaměřila jen na boty. Takové patery nové bych určitě ještě unosila. Druhý výlet by byl do Antverp, kde bych si našla pár nových modelů od návrhářů z Antverpské šestky.

Veronika Miškovská

zástupkyně šéfredaktorky

Mému ideálnímu šatníku úplně tak nezáleží na tom, jaké je značky, ale jak je ucelený. Proto sním o tom, že bych si vybrala celou garderobu, včetně doplňků a bot, od jedné jediné značky - pokud bych měla být skromnější, tak bych sáhla po Massimo Dutti, pokud velkorysejší, tak po Victoria Beckham. Měla bych tak jistotu, že ať už si na sebe obleču cokoliv, vždy se to k sobě bude hodit. Přemýšlení nad tím, co k sobě zkombinovat a jak, mne totiž vyloženě vyčerpává. K tomu by mi stačily už jen hodinky Reverso manufaktury Jaeger- LeCoultre, zásoba šperků od Jeanne Toussaint a JARa, dva parfémy - jeden navržený na míru samotným jen pro mne Jean-Claudem Ellenou a druhý Amaranthine od Penhaligon’s, do kterého jsem se zamilovala a mezitím ho přestali vyrábět - a baterie rtěnek od Hermès. 

Lucie Švábenská

online content editor

Můj sen je mít v šatníku kousky módních domů Chanel a Christian Dior. Jejich elegance, ale zároveň hravost, nápaditost, detaily a kombinace mě baví. Díky studiu a cestování peníze nezbývaly na dražší fashion kousky. Ty bych do šatníku ráda zařadila, ale zároveň se nezřekla vintage módy. Vše bych doplnila slow fashion jako například kousky z úžasného českého konceptu Les Goodies. 

Čtěte dál