Jak vypadá ideální beauty rutina během dovolené?

Odpočítávání dnů do vysněného volna můžete vyplnit přípravou kosmetické výbavy. Zvyklosti v péči o sebe mají v době dovolené přece jen trochu jiná pravidla.

Je samozřejmě otázkou, do jaké destinace se chystáte. Ale protože většina Čechů hladoví po moři a slunci (po letošní karanténě obzvlášť), dá se předpokládat, že na chladný sever zamíří málokdo. A co se konkrétně změní v obvyklé pečující rutině?

Především půjde o pořádnou nálož slunečních paprsků, na kterou kůže není zvyklá. Proto se vyplatí být o krok napřed a připravit se ještě před odjezdem pomocí výživových doplňků na bázi betakarotenu. Nejenže napomohou snazšímu a rovnoměrnějšímu zhnědnutí, ale na slunci pak budou pokožku chránit před volnými radikály a zároveň podporovat její regeneraci. Pozor – neochrání před spálením!

Změna prostředí

V cílové destinaci vás pak čeká trochu jiný režim než obvykle. Ještě ráno sice může vše běžet stejně, tzn. začnete čištěním obličeje od zbytků noční péče, vyloučených toxinů, případně potu a poté pokračujete  krémem (pro náročnější i s „předskokanem“ v podobě intenzivního séra) a přípravkem na oční okolí.

Hodláte-li i na dovolené držet svůj zkrášlující rituál, nabízí se malá zkratka. Namísto make-upu můžete sáhnout po opalováku na pleť s tónovacím účinkem, kterým sjednotíte tvář a současně ji připravíte na slunce – minimálně půlhodinový náskok totiž filtry stejně potřebují. Obočí stačí pročísnout speciální řasenkou, vějířky řas pak tou voděodolnou a na oční víčka, tváře a rty můžete vťupkat krémové multilíčidlo. 

Štěstí přeje připraveným

Kvůli aktivování ochranných filtrů je vhodné nanést s předstihem také opalovací krém na tělo a ideálně i péči na vlasy. Toto trio (opalovák na obličej, tělo a ochranu vlasů) si nezapomeňte s sebou vzít k vodě, protože vrstvy je nutné během dne průběžně obnovovat – otírají se do ručníku, smývají ve vodě atp. Mimochodem, na citlivé zóny, jako jsou uši, nos, rty, pěšinka ve vlasech, existují specialisté v tyčince, které je dobré mít také stále v pohotovosti.

Připomínáme, že v nejinkriminovanější denní době, tedy mezi 11. a 15. hodinou, byste venku pobývat vůbec neměli. Mnoho lidí to sice neslyší rádo, protože tehdy sluníčko nejvíce „dává“, ale tento čas lze krásně využít například k občerstvování.

To nejdůležitější nakonec

Po celodenním slunění vás čeká nejdůležitější fáze, a sice smývání veškerých zbytků opalováků, soli či písku. To samé se pochopitelně týká i vlasů, které hned po umytí ocení buď pár minut v masce, anebo v bezoplachové obnovující péči. Následně přichází na řadu regenerace, takže krém na tělo se zklidňujícím účinkem (např. s příměsí panthenolu, aloe vera) a hydratační pleťová maska, aby se kůže nasytila a opravila případně vzniklé škody.

Nezapomeňte si s sebou přibalit také tělový olej, který jednak pomůže s výživou pokožky, ale také přitažlivě znásobí opálený vzhled. To jen pro případ podvečerních procházek, večeří v restauracích a podobně...

Neočekává se, že byste nějak důkladně stylovala vlasy, přesto je lepší je vždy po umytí prosušit fénem. A protože sluníčkem už tak dostávají docela zabrat, uvítají ochranný přípravek proti působení tepla.

Každopádně vždy, než se večer uložíte ke spánku, zbavte obličej nánosů péče, případně šminek – na voděodolná líčidla mějte extra schopný odličovač – dočistěte a opečujte tvář tonerem a završte to opět kombinací séra (anti-age, regeneračního,…), krému a přípravku na okolí očí.

P.S.: Sbalit si s sebou opalovák a vlhčené ubrousky je možná úsporné a cool řešení, ovšem pokud nechcete v dalších měsících napravovat, co dovolená zpustošila, doporučujeme držet se našeho osvědčeného seznamu.

Co by vám na cestách nemělo chybět?

Čtěte dál