Jak správně vybrat a nanášet make-up

Od vypátrání ideálního odstínu až po vhodnou aplikaci – máme pro vás kompletní make-upový návod.

Foto: IMAXtree

Make-up je jako malé černé vaší kosmetické skříňky. Bez toho pravého, perfektně padnoucího se neobejdete. Ale najít vhodný odstín a texturu není jednoduché a pátrání může trvat i několik let. Abychom vám hon za dokonalým produktem ulehčili, máme pro vás několik jednoduchých tipů, které vám pomohou tento nelehký úkol vyřešit.

Jak najít správný odstín

„Naneste několik variant vedle sebe na obličej – na tvář, ne na ruku – a zkontrolujte, jak odstíny vypadají v denním světle. Soustřeďte se na podobnost s barvou vaší pleti, na to, jak se produkt vstřebá do kůže. Nezapomeňte zkontrolovat, jestli odstín ladí s barvou kůže na krku. Také je pravděpodobné, že budete potřebovat jeden tmavší odstín na léto a druhý světlejší na zimu, což je úplně běžné,“ radí Bobbi Brown.

Na podtónech záleží

Při výběru odstínu se často zapomíná na důležitost podtónů. Zjistěte, zda je vaše pleť spíše do růžova nebo například do meruňkova. Při zkoušení pracujte s touto informací. Barvu svého podtónu zjistíte tak, že se podíváte na kůži na spodní straně zápěstí. Jestli je růžová, budou vám sedět chladnější odstíny make-upů. Pokud je do žluta, volte odstíny teplejší.

Tekutá versus pudrová konzistence

Pudrové minerální make-upy budou vyhovovat ženám s mastnější pletí, jelikož tato textura absorbuje přebytečný maz. Je vaše pokožka suchá? Sáhněte po tekutém produktu. Jestli bojujete s opravdu hodně vysušenou pletí, pořiďte si tónovací krém nebo BB krém. Jen mějte na paměti, že tyto varianty jsou méně krycí.

Jak na aplikaci

1. Nejdříve naneste hydratační krém. Ať už používáte pudrový, nebo tekutý make-up, vyživená pokožka je základ – produkt se snadněji vstřebá.

2. Aplikujte ho jen tam, kde je opravdu potřeba. Není nutné pokrýt celý obličej. Líčení bude působit přirozeněji, když bude vidět i vaše nenalíčená kůže.

3. Potřebujete, aby se produkt lépe vstřebal? „Zapracujte“ ho do pleti štětcem přímo určeným na aplikaci make-upů.

Čtěte dál