Jak správně určit svůj typ pleti?

Vědět, jaký máte typ pleti je velmi důležité, protože jen tak vyberete kosmetiku, která je pro vaši pokožku nejlepší.

Foto: Shutterstock

Abyste zjistila, jaký máte typ pleti a jak se o ni správně starat, je ideální se svěřit do rukou odborníka. Například francouzská značka Yves Rocher nabízí diagnostiku pleti zdarma na kamenných prodejnách, kde vám poradí vyškolená kosmetická poradkyně. Vyzkoušet si ji ale můžete i online na jejich stránkách. Více  se dozvíte na www.yves-rocher.cz.

Základní typy pleti:

Normální pleť

Jste majitelkou normální pleti? Gratulujeme. Tato pleť nemá potíže s mastnotou ani citlivostí a nevyžaduje žádnou speciální péči. Ale ani s tímto typem pleti neusínejte na vavřínech a o svou pokožku pečujte.

Suchá pleť

Tento typ je nejčastější u zralé pleti, která přichází postupem času o živiny, a tak se vytrácí její pevnost a pružnost. Suchá pleť potřebuje hlavně pravidelnou hydrataci.

Citlivá pleť

Pokožka, která na vnější vlivy reaguje červenáním, pupínky, svěděním nebo pálením, je označována jako citlivá a potřebuje speciální péči. Pokud jste majitelkou citlivé pleti, nikdy nezapomínejte číst složení produktů, které na svou tvář nanášíte.

Mastná pleť

S mastnou pletí se nejčastěji setkáváme v pubertě, ale někteří se s ní potýkají i v dospělosti. Velmi často se stává, že se mastí tzv. T zóna. I když se může zdát, že tato pleť nepotřebuje hydrataci, rozhodně ji nepodceňujte. Mastnota může být i znakem, že je vaše pleť dehydrovaná.

Smíšená pleť

Čelo, nos a brada se mastí a tváře jsou suché, tak to je smíšená pleť. Nemusíte používat dvě různé kosmetické řady, existují produkty určené přesně na tento typ pleti.

 

Čtěte dál