Jak správně připravit pleť na svatební den a podle čeho si vybrat vizážistku?

Čeká vás tento rok den D? Nenechte nic náhodě. Ačkoliv se nařízení a podmínky stále mění, jedno je jisté, váš look si můžete promyslet již nyní a jeho přípravy byste neměla odkládat. Poradíme vám, kdy a kde začít hledat svatební vizážistku a jak nejlépe na jeden z nejdůležitějších dní vašeho života připravit svou pleť.

Foto: Archiv Harper's Bazaar UK 

Možná byste tomu nevěřily, ale diáře svatebních vizážistek se plní až rok dopředu. S rezervacemi na make-up a česání by tak letošní nevěsty neměly příliš otálet. Pokud máte někoho v hledáčku, tak ho poptejte ještě dnes.

Díky Instagramu a Pinterestu nabyl svatební make-up a vlasový styling na důležitosti a klientky jsou stále náročnější. Internet je studnou informací o nejnovějších produktech a tricích v líčení. Využijte toho i vy a udělejte si svou představu o tom, jak byste ve svatební den chtěla vypadat. Poté už se vydejte na lov vizážistky, která z vás udělá neodolatelnou nevěstu podle vašich snů.

Foto: Archiv Ester Tesaříková

Profesionální pomoc podle vašich představ 

Nejčastější způsob hledání je přes doporučení. Byli jste na svatbě a zaujal vás make-up či účes nevěsty? Pokud ano, tak máte minimálně první vizážistku na svém seznamu. Dalším spolehlivým zdrojem je právě Instagram, který představuje galerii make-up looků a prací make-up artistů. Nezapomínejte na to, že váš svatební den a celý proces příprav je osobní věc, proto by vám každý člověk, kdo s vámi v tento den bude v blízkém kontaktu, měl být příjemný a sympatický. Proto absolvujete s vizážistkou zkoušku líčení a česání. Nejen, že sladíte vaši představu a doporučení od profíka, navíc máte možnost se seznámit. Je možné, že se po zkoušce rozhodnete zvolit někoho jiného. Dobře odvedená zkouška by vás naopak měla naplnit entusiasmem a radostí. Vyberte tedy někoho zkušeného, kdo vás nalíčí i učeše podle vašich představ a ještě lépe, zároveň vám bude v jeho přítomnosti příjemně.  

Jak připravit pleť?

Důležité je nepodcenit přípravy, momentálně myšleno přípravu vaší pleti. Během plánování svatby neopomeňte pravidelnou a správnou péči o pleť a vlasy. I když bude váš vizážista profesionál na slovo vzatý, make-up bude vždy vypadat nejlépe na hydratované a šťavnaté pleti. To je ale váš úkol. Dbejte na pravidelnost a zbytečně těsně před svatbou neexperimentujte. Nechejte si poradit od odborníků. Ideálně vyzkoušejte extra péči několik měsíců dopředu. S ohledem na váš věk a typ pleti zahrňte do péče přístrojové ošetření v salonu nebo si pořiďte určitý přístroj přímo domů. Například výsledky galvanické žehličky jsou viditelné po prvním použití.

Další osvědčenou procedurou je mezoterapie. Jedná se o speciální dermatologické ošetření, kdy je do pleti injekčně aplikován koktejl omlazovacích látek – plazma, kyselina hyaluronová atd. Výsledný efekt uvidíte okamžitě po proceduře, pleť je jako znovuzrozená. A protože vás čeká opravdu výjimečná životní událost, rozmazlete se například zlatou maskou 24K Pure Gold Treatment od Mimiluzon, která navrací pleti pružnost, vitalitu a tón pleti. Toto ošetření, které vám zaručí okamžitý viditelný glow efekt můžete podstoupit v pražském Studiu Femme. 

Foto: Archiv @mimiluzon

Trend, který se vám zalíbí, je úprava obočí a řas, tzv. lifting (zafixování a barvení obočí a natočení řas). Nemusíte se bát, výsledek je velmi přirozený, ale zároveň skvělou tečkou vašeho looku. Oceníte jak estetický dojem, tak praktičnost.

Všechna tato beauty ošetření vyzkoušejte dostatečně dopředu před vaší svatbou. Ať předejdete případnému začervenání či jakékoliv reakci pleti. Tak směle do toho, hýčkejte se.

Čtěte dál