Jak správně nosit červenou rtěnku

Je to klasika všech klasik. To ale neznamená, že bude pokaždé vypadat dobře. Na co si dávat pozor?

Foto: Imaxtree

Červená rtěnka sluší každému. A je to pravda, pokud najdete ten správný odstín a dokážete odhadnout, co už je trochu moc. Je totiž jen tenká hranice mezi tím, kdy rudé rty vypadají elegantně, a kdy už působí trochu lacině. Následující praktické triky vám s tím určitě pomohou.

1 Promyslete odstín

Pokud máte světlejší pleť, bude vám víc slušet světlý odstín. Tmavý a hodně výrazný by na vás vypadal moc tvrdě. Jste-li tmavý typ, můžete klidně sáhnout po barvě burgundského. Olivová pleť unese sytě červenou barvu.

Abyste neupozorňovala na zažloutlé zuby, volte červenou se studenými podtóny. Teplé odstíny sluší zrzkám a opálené pleti.

2 Myslete na zbytek líčení

Asi tušíte, že červené rty jsou samy o sobě dost výrazná záležitost, a tak je dobré zbytek tváře nalíčit jen zlehka. Černé linky i kouřové líčení v této kombinaci už znamenají opravdu velké večerní líčení, a tak se jim během dne raději vyhněte.

Šetřete i s růžovou tvářenkou. Když už se bez ní neobejdete, měla by mít odstín podobný rtěnce a jen se jí zlehka dotkněte. Vytvořte jen přirozený zdravý vzhled, aby nikdo nepoznal, že vůbec nějaké další líčidlo máte.

3 Sjednoťte styl

I když nosíte červenou rtěnku každý den, neměla by se stát takovou samozřejmostí, že úplně přestanete přemýšlet, co k ní vlastně nosíte. Rudé rty vypadají nejlépe k jednoduchým, klidně od hlavy až k patě černým outfitům nebo obyčejné bílé košili, které pozvednou na sofistikovaný look.

Vyhněte se ladění s dalšími červenými motivy, nenoste rtěnku v barvě kabelky ani květin na sukni. Vypadalo by to příliš strojeně. S velkými náušnicemi, divokými vzory nebo odvážnými modely zase mohou sytě červené rty vypadat prvoplánově a lacině.

4 Buďte precizní

Jestli nějaké líčení musí být naneseno skutečně přesně a bez chybičky, je to právě rudá rtěnka. Jestli si nejste jistá, pořiďte si konturovací tužku, která vám práci usnadní. Nebo aplikujte rtěnku štětečkem, díky němuž budete mnohem šikovnější.

Anebo zvolte uvolněnější variantu. Rty totiž nemusí nutně být syté a výrazné jen proto, že jde o tuto klasickou barvu. Nejprve rty natřete balzámem a rtěnkou je jen lehce přemázněte na středu a produkt rozetřete prstem. Jen pak dejte pozor, ať si neuděláte otisky na té bílé košili.

5 Nekomplikujte to

Pořád tápete a máte pocit, že vám červená rtěnka prostě nesluší? Pak máte dvě možnosti. Až si půjdete pořizovat novou, řiďte se jednoduchým pravidlem, které vyznává Bobbi Brown, a sice, že správná rtěnka by měla být jen o dva odstíny tmavší než je přirozená barva vašich rtů.

A když už máte rtěnku doma, ale nechcete ji nosit, nezahazujte ji. Prostě ji zkombinujte s jinou. Vraťte se ke kroku číslo 4, jen místo balzámu naneste jiný odstín.

Čtěte dál