Jak si udržet zdravou pleť i během večírkového období?

Máme pro vás zásadní tipy!

Foto: Shutterstock

Párty období je tu a s tím přichází také nutnost důkladnější péče o pleť. Nepodceňte ji!

Zima naši pleť vysušuje, takže je potřeba ji hydratovat víc, než kdykoli jindy.  Ideální jsou samozřejmě hydratační pleťové krémy a i odličovače je lepší volit ty na bázi olejů, než obvyklé micelární vody. Bohužel, nejen chladné počasí působí na naši pleť negativně, ale také večírková sezóna. Následky alkoholu a neodlíčeného make-upu se na naší pleti projeví hned další den po probuzení a to samé platí i o smažených jídlech, která jdou s večírky ruku v ruce.  Výživová poradkyně Aimee Benbow vám ale poradí, co s tím.

Foto: Shutterstock

Pozor na koktejly

S večírkem přichází alkohol, to beze sporu. Neříkáme, že byste neměla pít, jen to nepřehánět. A to nejen abyste se druhý den cítila dobře, ale také kvůli vaší pleti. 

„Pití alkoholu je jedna z nejrychlejších cest k dehydrataci pokožky“ říká Benbow. „Nemá žádné nutriční hodnoty a pleť vysuší od základních olejů a živin. Pokud pokožku zbavíme její vláhy tak zmatní, bude působit nevýrazně a starší.“

Velmi důležitý vitamín v našem těle, především pro oči a pleť, je vitamín A. Ten ale také ztrácíme konzumací alkoholu. Pokud tedy víte, že vás čekají bujaré večírky, doporučujeme si naordinovat betakaroten, který je na tento vitamín bohatý.

Jak všichni víme, koktejly a další alkoholické nápoje obsahují hodně cukru a ten naší pleti také nedělá dobře. Při velkém množství cukru v našem těle může vznikat akné, zrůžovění a také zanícení. Dalším následkem je ale také rychlé stárnutí pleti. Aimee Benbow tedy doporučuje o sebe pečovat, alkohol konzumovat s mírou a k tomu nezapomínat na velké množství vody. V den akce, během akce a také samozřejmě i dny poté.

Foto: Shutterstock

Jít spát neodlíčená

Každá z nás se někdy provinila tím, že usnula nalíčená. Bohužel si tuto realitu musíme přiznat i přesto, že většina z nás ví, že je to pro pleť velmi nezdravé. Pleť tak v noci nemůže dýchat a odpočívat a díky tomu se nám ucpávají póry a svědí oči. Spánek není pouze o načerpání energie, ale také pro regeneraci, kerá zahrnuje i pokožku. Při nalíčení se nemůže během spánku odlupovat stará kůže a tvořit se nová. Pleť poté ztrácí rozjasnění a působí unaveně a starší. Odličování je základ a nemělo by se na něj zapomínat v jakékoliv situaci.

Ihned po odlíčení naneste na pleť hydratační peťovou masku nebo větší vrstvu nočního krému, aby se pleť mohla přes noc krásně "nacucat" a načerpat potřebnou vláhu.

Foto: Shutterstock

Chuť na smažené jídlo

Alkohol bohužel přichází společně s touhou po smaženém jídle. To nám nejen přidává další kila, ale také zhoršení naší pleti.

Těžká a mastná jídla způsobují mastnější pleť i přesto, že se o ni jinak dobře staráme. Bohužel také mohou spustit propuknutí akné, kterého se pak těžce zbavuje.

Na druhou stranu ne každý olej je pro pokožku škodlivý. „Pokožku můžete místo škodlivých olejů vyživovat lněným semenem nebo olejem z konopného semene. Tyto oleje obsahují zdravé tuky bohaté na omega 3, které jsou prospěšné pro tón pleti a její pružnost.“ říká Benbow.

Shrnuto a podtrženo, pokud máte problémy s pletí, pokuste se omezit konzumaci mléka, nezdravých a smažených potravin, velkého množství cukru, to hlavně čokolády, a nezapomeňte se o vaši pleť dostatečně starat, vyživovat ji a dopřávat ji regeneraci během spánku díky odlíčení. Uvidíte, že se vám to vyplatí.

V galerii najdete produkty, které vám dodají extra péči.

Čtěte dál