Jak se udržuje ve formě herečka a maminka Julie Šurková?

Julie vám dá naději, že váš život může zůstat stejně akční a barevný i s dětmi. Ona sama zvládá tancovat, chodit na castingy, do společnosti, a dokonce se věnovat i sobě samé.

„Jen počkej, až budeš mít děti, to ti tahle sranda skončí!” Kolikrát vás už touhle větou strašily vaše kamarádky, maminky, babičky? Zní to děsivě, že? S touto frází by ale určitě nesouhlasila Julie Šurková – herečka, tanečnice a máma dvouapůlleté Rose. 

Její den začíná tréninkem, baví ji jóga, běh, dynamické i silové cvičení. Obvykle cvičí podle Youtube nebo online platformy TRAIN, na které působí i jako jedna z hlavních ambasadorek. Když to jde, cvičí sama a když ne, zapojí i malou Rose, která si cvičení užívá občas více než sama Julie. Možná proto, že cviky prokládá nejrůznějšími tanci a máma v planku nebo v psovi hlavou dolů poslouží i jako neobvyklá prolézačka. Pak že to nejde!

Jak zvládá mít v rovnováze všechny složky svého života a jak se udržuje ve formě? Čtěte dál a dozvíte se, co vše nám Julie prozradila.

Foto. archiv Instagramu @dzulees

„V karanténě, když jsme byli zavření doma, jsem začala pravidelně cvičit podle Youtube. Trénovala jsem opravdu každý den, později jsem si začala dávat v neděli pauzy, aby se tělo zregenerovalo. Rose ještě nespí celou noc, takže potřebuji i hodně odpočívat,“ říká Julie o své karanténní rutině. V běžném provozu, kdy se dá chodit ven, žije aktivní život a provozuje i další sporty. „V přírodě chodím ráda běhat, když je příležitost jdu si také zaplavat a baví mě i týmové sporty. Na dětském hřišti s Rosalií mě moc sedět neuvidíte, takže i tam se nalítám! Obecně miluju dynamický život, nezaměřuji se na jeden sport, baví mě to kombinovat vše dohromady,“ říká.

Jejími největšími vášněmi jsou tanec a divadlo. Pravidelně chodí na taneční hodiny k Anetě Antošové a absolvuje s ní i intenzivní celotýdenní tréninky. Julie má dokonce profesionální taneční průpravu, kterou získala během studia na taneční konzervatoři Duncan centre.                                                            

Když spolu vedeme rozhovor, směje se, že jsem ji vylíčila jako super ženu – a tou se prý rozhodně necítí. „Péči o domácnost nezvládám perfektně. Snažím se, ale je to věčný chaos – s ním se to dá zvládnou,“ svěřuje se. Faktem ale je, že nezanedbává práci, záliby ani povinnosti – ať už s klidem nebo bez.

Julie je vystudovaná herečka. Studium na DAMU ukončila magisterskou prací, kterou však už odevzdávala s malou Rose. Herectví se věnuje již několik let, a jak sama říká, k časově náročnému divadlu se jí s Rose sice dveře zavřely, dvoutýdenní natáčení ale s pomocí rodiny bez problému zvládne. Momentálně začala ještě navštěvovat kurzy herectví před kamerou, aby i v případě delší pauzy nevyšla ze cviku. „Nechci vyřazovat nic z toho, co dělám ráda. Pracuji, protože pracovat chci – zbožňuji hrát, vybrala jsem si povolání, které mě opravdu baví, takže tomu chci dát maximum. Tréninků se vzdát také nechci, sport je pro mě neoddělitelnou součástí života, díky které se cítím dobře. A péči o domácnost prostě nějak zvládnout musím, když už stav domácnosti nejde ignorovat, postarám se o to, “ dodává opět s pobaveným tónem.

Co by tedy poradila ostatním? Dělejte, co vás baví a nevzdávejte se – nikdy! „Myslím si, že cvičení, které trvá dvacet minut, je zvladatelné vždy. Já cvičím podle videí, které můžete sledovat kdykoliv a kdekoliv. Když alespoň hodinu denně věnuji sobě, můžu se dalších 23 hodin věnovat všemu ostatnímu,“ říká Julie rozhodně. „A také nikdy nepřestávejte snít – já mám mraky nesplněných snů. Bez snů se člověk zabrzdí, zamrzne a podle mě přestane pro něco důležitého žít,“ dodává a vzápětí se ujišťuje, jestli nezní moc pateticky.

Foto. archiv Instagramu @dzulees

Julie zkrátka jde do všeho po hlavě a je krásné to sledovat, což můžete na jejím instagramovém profilu @dzulees. Navíc od prvního září se vám také předvede v zářijové výzvě, v které se k ní můžete připojit!

Čtěte dál