Jak se Jennifer Lopez udržuje v kondici?

Nevynechává tréninky, dokonce ani na své narozeniny!

Foto: Harper's Bazaar US

Možná tomu nebudete věřit, ale minulý rok Jennifer Lopez oslavila své padesáté narozeniny. Zatímco někteří po padesátce zpomalí, J. Lo zrychluje. Na oslavu tohoto milníku si odkoncertovala po šesti letech „It’s My Party Tour“. Mezi představeními natáčela svůj film Hustlers, který sama produkovala. Ve filmu hraje servírku ve strip baru, která manipuluje s velkými penězi vlivných mužů z Wall Street. Jelikož si to může dovolit, ve svých padesáti ukázala svou sexy postavu během natáčení scén pole dance. Své predispozice také předvedla na letošní Super Bowl Halftime Show, kterou považuje za další milník své kariéry. Přinášíme vám pět pravidel, kterými se zpěvačka a herečka řídí, aby i v padesáti vypadala na třicet!

1. Nevynechává tréninky

Vždy je velmi lehké vymyslet si výmluvu k tomu, abychom nemuseli jít do posilovny. Nicméně J. Lo má velmi pevnou vůli a moc dobře ví, že její striktní životní styl výmluvy nepovoluje. „Málokdy vynechávám tréninky,“ řekla americkému týdeníku Us Weekly. „Občas pracuji do pozdních hodin a říkám sama sobě, že to nezvládnu, ale pak si řeknu Jdi do toho. Je to jen hodina tvého volného času. Zkrátka jde o motivování sebe samé.“ A ano, tenhle přístup praktikuje i na své narozeniny. Proto se J. Lo cítí ve své kůži mnohem lépe než kdy předtím.

2. Nezůstává u stejných cviků

Nemá ráda rutinu, a tak cvičí s dvěma různými trenéry, když se nachází v New Yorku nebo Los Angeles. „Líbí se mi ten balanc, který mi oba dva nabízí. Mají každý velmi odlišný přístup a mé tělo na tyto změny velmi pozitivně reaguje,“ řekla v rozhovoru pro Hollywood Life. Ať už dělá kliky a dřepy s trenérem v posilovně nebo tančí na koncertě, je neustále v pohybu.

Trenérka Tracy Anderson je mezi celebritami velmi známá, mezi její slavné klienty patří právě i J. Lo. Věnují se spolu kickboxingu, kruhovým tréninkům, dřepům a také cvikům na břišní svaly. S druhým trenérem, Davidem Kirschem, se zaměřují pouze na tónování vrchní části těla.

3. V hlavní roli bílkoviny a zelenina

Rozhodně nepatří k celebritám, které drží hladovky, aby zůstaly štíhlé. Místo toho si vybírá jídla, která ji nabijí energií na delší dobu. Herečka spolupracovala s nutriční poradkyní Haylie Pomroy, jejíž „Metabolism Revolution“ plán pomáhá metabolismu efektivně fungovat tak, že podporuje konzumaci zdravých tuků, bílkovin, komplexních sacharidů a čerstvé zeleniny. Snaží se vyhýbat cukru a rozhodně ji ráno nepotkáte se šálkem kávy. „Neměla jsem kofein už roky," řekla v rozhovoru pro Hollywood Life. Místo toho herečka pije hodně vody, aby zůstala hydratovaná.

A i když je stále na cestách, J. Lo vždy vyhledává zdravé možnosti. „Většina restaurací nabízí zdravá, nízkokalorická jídla, takže v menu sleduji věci, které odpovídají mému životnímu stylu," řekla v rozhovoru pro magazín Hello. „Dám si salát nebo rybu se zeleninou a ujistím se, že piju dostatek vody během jídla.“

Také se snaží zdravé stravování vštěpovat svým dětem. „Snažím se je naučit, jak jíst: hodně zeleniny, ovoce a obilovin. Začínají si uvědomovat, že je to způsob života,“ řekla v rozhovoru pro týdeník Us Weekly. Vysvětluje jim: „Cvičím, abych si udržela dobrou fyzičku a mohla si dovolit běhat okolo vás!“

4. Vždy si udělá čas na odpočinek

Jak tvrdě pracuje v tělocvičně, tak si vždy udělá čas i na odpočinek. Její tip na krásu číslo jedna? „Vždycky se pořádně vyspěte. Nemohu to dostatečně zdůraznit,“ řekla v rozhovoru pro InStyle. „V ideálním případě bych ráda spala devět nebo deset hodin, ale vždy se ujistím, že spím minimálně osm."

Její rutina také zahrnuje péči o sebe. „Rozhodně si také myslím, že krása přichází zevnitř – musíte udržovat svou mysl, duši, tělo a ducha v synchronizaci. Věřím, že meditace vám k tomu napomůže, a když jste šťastní a máte radost ze života, odráží se to i na zevnějšku.“ Relaxace s dětmi a dopřávání si jakéhokoliv ovoce či zeleniny je dalším způsobem, jak se ráda zotavuje po tréninku.

5. Stará se o svou pleť

Nepotřebujete nákladnou rutinní péči o pokožku ve více krocích, abyste svou pokožku během stárnutí udržovali hladkou a pružnou. Dokonce i J. Lo se drží základů, které zaručují zázraky. „Vždycky si po tréninku umývám obličej. To pomáhá udržovat mé póry čisté a mou pokožku zdravou,“ řekla během rozhovoru pro magazín Hello. „Pak si nanesu hydratační krém a krém na opalování, možná s trochou make-upu, pokud jdu ven, nebo zvlhčovač a oční krém, pokud je večer." A co ta všestranná záře J. Lo? Její vizážistka Scott Barnes odhalila, že ji jednoduše postřikuje opalovacím krémem, konkrétně Neutrogena Ultra Sheer Body Mist SPF 30.

Čtěte dál