Jak se doma starat o ruce

Ruce jsou pořád tím posledním, co nám přijde na mysl, když se řekne skincare.

Foto: Shutterstock

Péči o pleť i tělo máte doladěnou do posledního detailu. Krémy i séra máte vyskládané na poličce v koupelně div že ne podle abecedy. Přesně víte, co a kdy vašemu obličeji svědčí nejlépe, a pozornost věnujete i péči o krk a dekolt. Jste zkrátka profesionální skincare junkie. Nezapomínáte ale náhodou na jednu důležitou část svého těla - ruce? 

My na ně totiž zapomínáme často. A to je máme celé dny na očích a o tom, že stárnou stejně jako naše obličeje jsme četli už tisíckrát. A stejně jsou pořád tím posledním, co nám přijde na mysl, když se řekne skincare. A to toho musí vydržet tolik a tak dobře nám slouží. 

Jak se doma starat o ruce? 

Namaskujte se

Masky na ruce jsme doposud míjely s neoblomným nezájmem. Jenže pak jsme jednoho dne přišly na to, že stačí jedna noc v zázračných rukavicích a naše suché nehty a popraskané klouby jsou skoro pryč. Samozřejmě ani masky nejsou spásou samy o sobě a je potřeba je doplnit pořádným mazáním výživným krémem a péčí. Dejte jim ale jednou za čas šanci, vaše ruce si to zaslouží. Nebo, pokud budete v SOS situaci, si ruce jednoduše namažte vrstvou krému a nasaďte si na noc textilní rukavice. 

Rukavice, rukavice, rukavice

Hlína za nehty nebo ruce vysušené od čisticích prostředků je něco, na co jsme už zkrátka zvyklí. Něco nám ale říká, že to není ten nejlepší přístup. Při práci s čisticími prostředky, mytí nádobí nebo při přesazování květin nezapomínejte ruce chránit rukavicemi. Nejen, že vás ochrání před zbytečným poškozením kůže, ale předejdou i nepříjemným odřeninám, zanícením a zbarvením nehtů. 

Foto: Shutterstock

Ruce je třeba chránit

Až se budete v létě mazat od hlavy až po paty krémem s SPF, neměli byste zapomínat ani na ruce. Především na hřbety rukou. Nejen, že je kůže na nich jemná, ani ruce nejsou odolné vůči nemocem kůže způsobeným sluncem. Takže až budete u vody, nezapomeňte na ně. A ruce si chraňte i při řízení, buď krémem, nebo rukavicemi. Protože během jízdy autem jsou vystavené přímému slunci po dlouhou dobu. 

Už žádné napětí

Stejně jako svaly ve zbytku těla, i ruce je třeba občas namasírovat. Celý den je máme ve všelijakých polohách na klávesnici nebo touchpadu a křečovité svírání telefonu nebo scrollování palcem také není žádný med. Když budete během dne cítit ztuhlost, napětí nebo nepohodlí, ruce si protáhněte a promasírujte. Zaměřte se především na dlaně, ale nezapomínejte ani na články prstů. 

Čtěte dál