Jak (pře)žít v časech koronaviru a pomoci?

Nestandardní situace jsou skvělou příležitostí, jak dělat věci jinak, věnovat pozornost i maličkostem, přehodnotit své každodenní zvyky a možná ocenit to, co je, i když v jiné formě.

Foto: archiv instagramu @lukasmachacek

V Harper's Bazaar máme pár tipů, které udělají (nejen) váš den o něco hezčí a podrží ekonomiku nebo někoho blízkého.

1. Sousedská pomoc

Instagramový účet a iniciativa Sousedská pomoc vznikl přesně na to, když toužíte v této situaci pomoci, ale nevíte přesně, co je kde potřeba. Protože dobří sousedé si v nouzi dokážou podat pomocnou ruku. Roznáška potravin je určena pro seniory a lidi, kteří si o to požádají, po celé ČR.

Na www.sousedskapomoc.cz se můžete zaregistrovat jako pomocník nebo také požádat “sousedy” o pomoc.

2. Podporujte online způsobem

V našem systému jsme na sobě navzájem závislí.  Proto podporujme ty, jejichž existence běžně závislá na našem setkání tváří v tvář.

Pokud jste si zvykli kupříkladu kupovat Nový prostor od vašeho prodejce, můžete ho i nadále podporovat, a to formou daru přes sms.

http://novyprostor.cz/

Když máte možnost donášky potravin až domů přes kurýrní služby, nezapomeňte na spropitné. Kurýři jsou momentálně ti, kdo drží velkou část našich životů ve velikém komfortu. Dejte jim proto patřičné spropitné.

3. Zaplaťte i za věci zadarmo

Místo fashion weeku roušky – všichni návrháři (a nejenom oni) ve svém volném čase šijí momentálně roušky –  spolu s dezinfekcí na ruce je to teď jedno z nejžádanějšího zboží. Rouška by neměla být žádnou výsadou, ale samozřejmostí. Pokud máte prostředky na zaplacení roušek, udělejte to. Vláda stanovila maximální cenu, za kterou se může jedna rouška prodávat, a to je 175 Kč bez DPH. Úsilí, které za některými propracovanými rouškami stojí, je rozhodně vyšší než tato suma.

To platí ale samozřejmě i u jiných služeb. Pořádá vaše oblíbená jogínka insta live stream? Zkuste se jí zeptat na číslo účtu a poslat alespoň polovinu peněz, kterou byste normálně za lekci zaplatili. Čím více se budeme podporovat navzájem, tím líp pro každého z nás.

Čtěte dál