Jak na messy vlny do 5 vteřin

Kdo má čas na zdlouhavý styling, když je léto a na vás čeká kamarádka a sklenka prosecca?

Foto: Getty Images

Poděkujme Caroline de Maigret a Jeanne Damas za masivní zpopularizování stylu Parisian Chic a s ním i účesu, který nejen působí nedbale, ale skutečně i je! Naštěstí Francouzky tráví raději svůj čas na zahrádkách kaváren a ne před zrcadlem. Anebo se jim stále skvěle daří takový dojem udržovat. Ono na tom ale nesejde, protože účesy ve stylu I woke up like this milují všichni. Kosmetické firmy na poptávku odpovídají bohatou nabídkou produktů, které slibují plážový účes, i když právě stojíte ve své koupelně ve střední Evropě.

Jestli toužíte po výrazněji definovaných vlnách, doporučujeme do vlhkých vlasů nanést stylingovou pěnu nebo sea salt sprej, zaplést je do jednoho nebo dvou copů a nechat přirozeně uschnout na vzduchu.

OUAI Air Dry Foam
Foto: archiv značky
1 OUAI Air Dry Foam

Nedávný přírůstek do portfolia značky OUAI, pěna Air Dry Foam, je opravdu top. Vmasírujte ji do vlhkých pramenů a… To je celé, žádný další krok není třeba. Heslo zakladatelky značky Jen Atkin Life is hard. Looking good should be easy.“ opravdu platí.  Ideálně se vyhněte fénování, pokud není nezbytně nutné. Vlasy budou po uschnutí přirozeně rozpramínkované, nadýchané, zůstanou lesklé a hebké. S Air Dry Foam docílíte upravené ledabylosti skutečně do pěti vteřin.

OUAI Air Dry Foam, 24 £

KOUPIT

OUAI Wave Spray
Foto: archiv značky
2 OUAI Wave Spray

Od téže značky musíte vyzkoušet také Wave Spray. Získáte s ním větší objem a více messy look než s pěnou Air Dry Foam. I v tomto případě zůstanou vlasy krásně lesklé, ne jako po použití některých sprejů s mořskou solí. Kosmetika OUAI má velmi nenápadnou vůni, pokud si nepotrpíte na výrazněji parfemovanou kosmetiku, bude vám cokoliv od ní vyhovovat.

OUAI Wave Spray 22 £

Koupit

Sachajuan Ocean Mist
Foto: archiv značky
3 Sachajuan Ocean Mist

Když mluvíme o parfemaci – milujete vůni čistého mořského vzduchu, jaký si užívají obyvatelé severských zemí? Pak budete nadšená z Ocean Mist od švédské značky Sachajuan. Žádné květy nebo citrusy ani zbytečné ingredience navíc, jen skandinávská jednoduchost, preciznost a funkčnost.

Sachajuan Ocean Mist, 473 Kč

Koupit

Herbivore Sea Mist
Foto: archiv značky
4 Herbivore Sea Mist

Sníte o dovolené v Provence mezi levandulovými poli? Sea salt sprej Herbivore s levandulovým esenciálním olejem a aloe vera vás tam přenese… okamžitě. Vše od Herbivore je čistě přírodní a vhodné pro vegany, sprej můžete bez obav nastříkat i na kůži. Skvěle osvěží uprostřed ospalého odpoledne a výsledek na vlasech? Opravdu poctivý messy look à la Caroline.

Herbivore Sea Mist Texturizing Salt Spray Lavender, 10 £

Koupit

IGK 1995 Shampoo & Texturizer
Foto: archiv značky
5 IGK 1995 Shampoo & Texturizer

Vyměňte svůj klasický šampon za 2v1 zázrak od IGK. Motto značky zní: „No boring hair. Ever.“ Po použití IGK 1995 váš účes rozhodně nudný nebude. Objem a texturu získáte jen díky šamponu, nepotřebujete žádný další produkt. Pokud ale pokukujete po ještě odvážnějším stylingu, naneste do umytých vlasů některý ze sprejů s mořskou solí a divoká party může začít.

IGK Hair 1995 2-in-1 Shampoo & Texturizer, 22 £

Koupit

Čtěte dál