Jak na krásné obočí

K dokonale upravenému obočí nám pomůže dekorativní kosmetika, ale i botox.

Pečlivě upravované obočí je základ. Obočí lemuje tvář, zvýrazňuje pohled, dalo by se s nadsázkou říci, že se jedná o rám našeho obličeje. Proto se na něj stále více zaměřují estetické i kosmetické trendy.

Foto: Shutterstock

Dnes je moderní výrazné obočí, které si ale stále udržuje svůj přirozený tvar. Ideální je se při jeho úpravě svěřit do rukou zkušené kosmetičce a tvar pak podle rad odborníka pouze udržovat dál. Nejmodernější formou úpravy obočí je tzv. textured brow, kdy se udržuje stále přirozený rozměr a tvar. Hlavní fokus je především na jeho plnost, barvu, texturu a velikost. Na úpravu ve stylu textured brow najdete i speciální tužky či stíny, které vám vytvoří přirozený, ale přitom plný a objemový vzhled obočí.

Pokud nemáte od přírody husté obočí, tak ideálním pomocníkem jsou růstová séra na obočí a řasy. Dokáží přidat až o 40 % objemu. Must-have pomůckou by také měla být rozjasňovací tužka, kterou dávejte těsně pod linii obočí. Krásně tak zvýrazníte pohled. 

RevitaBrow Advanced
Foto: archiv značky
RevitaBrow Advanced

RevitaLash 

Kondicionér na obočí, 2290 Kč (prodává Notino.cz)

Sisley
Foto: archiv značky
Sisley

Phyto-Sourcils Design

3-v-1 tužka pro zesílení a nové definování obočí s dokonalým tvarem, 1365 Kč (prodává Douglas)

Novinkou je také 3D tetování obočí, které na rozdíl od klasického permanentního vytvoří přirozeně vypadající obočí tvz. metodou vláskování – použití přírodního pigmentu do vrchní pokožky za pomoci čepelky ve tvaru chloupků.

Pozvedněte obočí

Sebelepší tvar ale nepomůže, je-li obočí již díky gravitaci pokleslé a tvoří zamračený výraz. První známky stárnutí se projevují právě ve formě sníženého obočí. Současným velkým trendem je proto pozvednutí obočí botolutoxinem či u výraznějšího poklesu i speciálním operačním zákrokem browlift.

„Botolutoxin se v malé dávce skvělé hodí do části mezi obočím tzv. glabely, díky tomu nebudeme mít zamračený výraz.  Drobnou dávkou botulotuxinu na kraji obočí lze zvednout a vyhladit okolní partii a celkově „otevřít“ pohled.  Pokud je obočí již velmi výrazně pokleslé, je možné podstoupit tzv. browlift. Při něm operatér jednoduchou a bezpečnou chirurgickou cestou pozvedne obočí, nebo upraví jeho křivku,“ říká Petra Moravcová z Pefect Clinic.

Čtěte dál