Jak na domácí manikúru?

Stejně tak jako ruce, i nehty potřebují intenzivní péči. Do salónu se ještě chvilku nedostaneme, a tak se dnes zaměříme na to, jak si manikúru jako ze salonu vytvořit z pohodlí domova.

Foto: Shutterstock

Začněte s odlakovačem

Odlakovač z nehtu odstraní nejen starý lak, všechny nečistoty a mastnotu, ale většina odlakovačů už v sobě má i složky, které nehet posílí. Volte odlakovače bez acetonu, ten mohl by poškodit povrch nehtu a podráždit pokožku.

Artdeco Nail Polish Corrector Stick
Foto: Archiv e-shopu
Artdeco Nail Polish Corrector Stick

Cena: 207 Kč

Do obchodu

Tvar jako první!

Tvar je to první, co budeme chtít řešit. Zastřihněte nehty do požadované délky kleštičkami a začněte tvarovat pilníkem. Pokud ovšem trpíte na třepení nehtů, zkuste raději pouze pilníček, ale nikdy jím netlačte. Ať už se rozhodnete pro oválný, hranatý nebo špičatý tvar, zaměřte se hlavně na techniku, abyste si nepoškodila nehet. Pilujte dlouhými tahy pouze v jednom směru vždy od konce nehtu až ke středu, a to z každé strany. Papírový pilník zkuste vyměnit za skleněný, je k nehtu šetrnější.

Pupa Milano Glass Nail File
Foto: Archiv e-shopu
Pupa Milano Glass Nail File

Cena: 159 Kč

Do obchodu

Nezapomínejme na kůžičku

Jakmile se dopracujete k požadovanému tvaru, je čas na péči o kůžičku. Buďte opatrná, kůžička je stále živá část nehtu a může se lehce poranit. Místo bolestivého zastřihování nebo zatlačování špachtlí je raději několikrát denně zjemňujte krémem na ruce, olejem nebo sérem, které nehet vyživí. 

Spa 2-Phase Nail Serum
Foto: Archiv e-shopu
Spa 2-Phase Nail Serum

Cena: 399 Kč

Do obchodu

Aplikace laku

Pokud chcete být co nejpreciznější, ještě před nanesením laku nehet vyleštěte, povrch nehtu se tak vyrovná, pod lakem se nebude držet vzduch a nevzniknou rýhy. Jako první naneste podkladový lak, který nehet zpevní a zaručí, že barevný lak správně přilne. Poté naneste barevný lak ve dvou vrstvách. Vše zakončete vrchním lakem, který nehtům dodá vysoký lesk. Jestli ovšem trpíte na slabé a žluté nehty, zkuste si je chvíli nelakovat a dopřávejte jim mazání oleji nebo výživnými krémy. Skvělý je například lehký mandlový olej nebo bambucké máslo.

Chanel Le Vernis
Foto: Archiv e-shopu
Chanel Le Vernis

Cena: 777 Kč

Do obchodu

Čtěte dál