Jak docílit výstavního dekoltu?

Úsek od brady dolů okamžitě odhalí, jak o sebe pečujete. Chcete-li klamat tělem (a věkem), zkuste dekolt vyšperkovat.

Foto: Amie Milne

Partie krku a dekoltu to mají těžké. Ve srovnání s obličejem se totiž pod pokožkou v těchto místech nenacházejí tak silné tukové polštářky. Oblast je tím pádem citlivější a podléhá rychleji stárnutí. Navíc se na ni při každodenní péči zapomíná a na používání krému zpravidla dojde, až když se začnou vkrádat vrásky a nežádoucí pigmentace.

Dekolt ani krk sice nemusí čelit mrazu či větru, avšak UV záření, nánosům šminek a mechanickému namáhání (například při spánku na boku) ano. Proto by váš rituál měl začínat nejpozději s úderem třicítky a měl by zahrnovat: intenzivní výživu (na noc klidně v hutnější konzistenci balzámu), přes den ochranu před sluncem a časem také zpevňovací krém, občasný jemný peeling a masku.

Pokud přípravky zapracujete šetrnou masáží, dekoltu i krku jedině prospějete. Stačí v dlaních rozetřít trochu krému (pravou použít na levou stranu a naopak) a krouživými pohyby vmasírovat přípravek od krku až k dekoltu. Na závěr přejíždějte střídavě levou a pravou rukou od prsou až pod bradu. To dělejte ideálně ve třech sériích.

Pro zřetelnější efekt můžete zvolit estetická ošetření, ať už plasmaterapii nebo laser. Antiagingová specialistka Tereza Gabryšová z Kliniky Yes Visage doporučuje i mezoterapii: „Do střední vrstvy kůže aplikujeme jemný gel kyseliny hyaluronové, vitaminy, aminokyseliny a minerály, čímž se doplní hydratace, výživa a zajistí se šťavnatost pleti.“ To vše můžete završit diskrétní vrstvou bronzového jasu na klíčních kostech, která rafinovaně přitáhne pozornost.

Více se dočtete v listopadovém Harper's Bazaaru. Stále v prodeji! 

Čtěte dál