Jak docílit populárního glowy looku?

Už dávno neplatí, že pleť musí být perfektně zapudrovaná a lesk je naprosto nežádoucí. Fenomén glowy skin, která je na pohled šťavnatá, vyživená a zkrátka zdravá už nějaký ten pátek vidíme nejen na všech sociálních sítích. My si dnes ukážeme, jak takového looku dosáhnout.

Foto: archiv Instagramu @matildadjerf

Začněte u dermatologa

Základem krásného zářivého looku je pokožka bez vámi nežádaných nedokonalostí. Proto pokud trpíte jizvičkami od akné nebo pigmentovými skvrnami, prvním krokem je návštěva dermatologa, který pomocí laseru všechny vámi nežádoucí nedokonalosti odstraní. Pomocí dnešních vychytávek, jako jsou například chemické peelingy, vám pak skvěle dopomůže i k vypnutější a rozzářenější pleti.

Konzumace potravin, které jsou bohaté na antioxidanty

Abychom zdravý vzhled pleti podpořili i zevnitř, doporučujeme konzumovat právě potraviny, které jsou bohaté na antioxidanty. Obsahují totiž klíčové složky jako je kyselina ellagová a resveratrol, což jsou antioxidanty, které pomáhají chránit kožní buňky před poškozením, které může zapříčinit UV záření. Nedochází pak například k hyperpigmentaci a pleť je mnohem více sjednocená. Obsahují je zejména citrusy, bobule a ořechy.

Zařaďte do rutiny produkty, které přirozeně rozzáří pleť

Jakmile máme zdravý podklad, můžeme se přesunout na konkrétní péči a produkty. V tomto případě hledejte produkty, které pleť rozzáří a sjednotí její tón. To jsou například séra s vitamínem C nebo vitamínem B3. Viditelné rozzáření pleti zpozorujete většinou po několika týdnech. Pořádná hydratace je samozřejmostí, ale věříme, že tu už ani připomínat nemusíme.

Instantní glow s „glotion“

Momentálně jsou na trhu už i produkty, které vám poskytnou rozzáření ihned. Jsou jimi například takzvané „glotions“, které spojují účinky jak hydratačního krému, tak rozjasňovače. Aplikovat je můžete buď před nanesením make-upu jako bázi nebo poté celý make-up dokončit aplikací na místa, která si říkají o ještě větší rozjasnění, a to například lícní kosti, špička nosu nebo brada.

Výběr správného make-upu

Při výběru make-upu koukněte po nějakém, který netvoří matný finiš. Pokud máte více nedokonalostí, zvolte make-up s větším krytím, avšak pro tyto looky se hodí spíše make-upy, které jsou lehčí, hezky se do pleti vpijí a vytvoří ten nejpřirozenější možný vzhled. Pro ten zároveň doporučujeme i aplikaci prsty.

Místo pudru fixační sprej

Vše zakončete fixačním sprejem, který namísto pudru pleť nezmatní, ale udrží líčidla na místě, kde mají být. Pokud vaše pokožka potřebuje během dne extra dávku hydratace, existují i produkty, které nabízí zároveň fixaci, ale i osvěžení a hydrataci v jednom. Během léta jsou tak ideálními pomocníky a bojovníky proti vysušování pleti.

Čtěte dál