Jak často byste měla čistit kosmetické štětce

Začalo se vám dělat akné? Na vině můžou být bakterie ze štětců…

Foto: Getty Images

Používáme je denně, na různé produkty, nosíme je v kosmetických taštičkách, cestujeme s nimi… Ale ruku na srdce, jak často čistíte své štětce a jak? Bez pečlivé a správné hygieny bezchybné pleti nedocílíte a to platí, i co se péče o všechny kosmetické pomocníky a nástroje týká. Zeptali jsme se make-up artistky a mezinárodní umělecké ředitelky NARS Cosmetics Jane Richardson, jak správně o ně pečovat.

Jak často bychom měli štětce čistit?

„Štětce, kterými aplikuji produkty na obličeje klientů, čistím po každém použití, kvůli hygieně je to v tomto případě samozřejmě nezbytné. Pokud ale nanášíte jeden druh produktu stejným štětcem pouze na svůj obličej, jednou za čtrnáct dní to bude stačit,“ doporučuje Richardson. Jestli se o ně ale budete starat méně často, začnou se na nich tvořit bakterie, které mohou způsobit akné.

Jak správně štětce čistit a čím?

Mnoho značek nabízí různé druhy sprejů, Richardson ale doporučuje omýt je jednou za čtrnáct dní (popřípadě častěji, pokud usoudíte, že je to potřeba) šetrným tekutým mýdlem a opláchnout je teplou vodou. Dejte si ale pozor, aby na nich nezůstal žádný zbytek produktu: „Opravdu pečlivě každý štětec opláchněte pod teplou tekoucí vodou, abyste se ujistila, že jsou opravdu úplně čisté,“ upozorňuje Richardson. „Také je nechte dlouho schnout. I to je nezbytné! Své štětce myji vždy v neděli večer a nechám je schnout přes celou noc.“

Tip: Šetrná tekutá mádla

A-Derma Exomega – Zvláčňující mycí gel pro děti, 449 Kč

Foto: archiv značky

Johnson’s Baby Wash and Bath – Jemný mycí gel, 91 Kč

Foto: archiv značky

Jste na cestách nebo spěcháte? Pro tyto případy si můžete pořídit čistící roztok – pohodlnou a praktickou alternativu, která nevyžaduje dlouhé schnutí.

Tip: Roztoky na čištění štětců

Clinique Make-up Brush Cleanser, 423 Kč

Foto: archiv značky

MAC Brush Cleanser, 360 Kč

Foto: archiv značky

Čtěte dál