Jak bydlí Delia Fischer v Montrealu

Montreal je město, kde to milují hlavně foodies. Taková koncentrace stylových kaváren a skvělých restaurací není snad nikde jinde na světě. I proto si to tu tak oblíbila Delia Fischer, zakladatelka e-shopu s nábytkem a designem Westwing.

Foto: archiv Westwing

Sama sebe označuje jako milovnici jídla a designu, a i to je důvod, proč se v Montrealu cítí tak příjemně. Většinu roku žije v Mnichově, ale Montreal vnímá jako svůj druhý domov. „Odtud totiž pochází můj snoubenec. A osobně vnímám Montreal jako nejvíc evropské město v celé severní Americe. Baví mě hlavně zdejší lidé, jsou to uvolnění a příjemní,” říká Delia. 

Nejlepší místa pro foodie

S oblibou testuje místní restaurační zařízení, což je nekonečný koníček i proto, že je tu nejvíce restaurací na osobu v severní Americe. „S kamarádkami ráda vyrážím na brunch do Pastel Rita, kde dělají skvělé sendviče a matcha latté. Osobně mě fascinuje také interiér v tónech růžové a zelené,” popisuje Delia oblíbené místo ve stylové čtvrti Mile End, kde je mnoho malých obchodů a butiků: „Třeba extrémně roztomilý Boutique Vestibule.” 

V Montrealu si můžete užívat jakékoliv kuchyně světa. Třeba mexickou, Delia nedá dopustit na Escondite, kde dělají skvělé tacos. Pokud vás spíš než Mexiko láká stylový boho interiér, zamiřte do Melisse. Kanadskou nutností je však ochutnat poutine, dokonalý street food s hranolky, speciální omáčkou a sýrem. Na počtem kalorií v tomto případě ani nepřemýšlejte. Gurmeti vyhledávají Joe Beef, restauraci, která patří mezi stovku nejlepších na světě. 

Dokonalé shopping adresy

Delia ráda nakupuje v ulici Notre Dame. „Je zde mnoho obchůdků, které patří místním kreativcům. Vím tu třeba o nejlepším obchodě se slunečními brýlemi Vintage Frames Co.” Módní touhy hasí v Holt Renfrew a v kamenném obchodě Ssence, kde kromě módy stojí za pozornost i interiér od slavného architekta Davida Chipperfielda. 

Byt jako oáza klidu

„Život na dvou kontinentech není snadný. Proto pro nás bylo opravdu důležité mít svou „základnu” také zde v Montrealu, kde se můžeme cítit jako doma,” říká Delia a zve na návštěvu, která může být inspirací pro jakýkoliv byt, nejen ten v Montrealu. 

Čtěte dál