Ivana Mentlová: Zdravé sebevědomí je někdy běh na dlouhou trať

V rámci běžícího projektu Anti-aging jsme vyzpovídali vybrané osobnosti a zeptali se jich, jak o sebe pečují a na jakou kosmetiku nedají dopustit. Co si o estetických invazivních zákrocích myslí úspěšná návrhářka, maminka a influencerka Ivana Mentlová?

Foto: archiv Instagramu @ivanamentlova

Co vidíte, když se na sebe díváte do zrcadla?

Dívám se jen do zrcadel s dobrým světlem a se svým odrazem jsem spokojená.

Jaký je váš přístup ke stárnutí? Jak jste reagovala na první vrásku nebo první šedý vlas?

Šediny zatím nemám. Před pár lety jsem se dokonce vrátila ke své přirozené barvě vlasů. Můj kadeřník Martin Loužecký mi vlasy šetrně a přirozeně melíruje tak, aby vypadaly jako vyšisované od slunce. Vrásky zatím moc neřeším, ale vzpomínám si, že věk jsem poprvé začala řešit kolem 33, kdy jsem vyzkoušela Botulotoxin jako prevenci proti vrásce mezi obočím.

Jak byste si přála vypadat za deset let?

Stejně, jen v lepší fyzické kondici. Celý život jsem cvičila, ale v těhotenství přestala a pak nastal takový kolotoč, že nebyl čas ani energie. Dceři teď bylo 6… začínám znovu.

Jaký je podle vás nejlepší způsob, jak vrásky a věk přijmout?

Seberealizace, radost ze života, spokojený vztah, děti... mít se ráda (v jakémkoli pořadí).

Jaký je nejlepší způsob, jak věk zamaskovat nebo ideálně vůbec neřešit?

Když jste spokojená sama se sebou, vedete aktivní život, sebevzděláváte se a řešíte spíš svůj styl než věk. Zdravé sebevědomí je někdy běh na dlouhou trať, ale vyplácí se na sobě pracovat.

Jak se vrásek zbavit či je redukovat? Co vám nejlépe funguje?

Dlouhodobě a pravidelně používám kvalitní kosmetiku, hydratace pleti je alfou a omegou. Nechodím spát neodlíčená, nekouřím, téměř nepiju alkohol, snažím se zdravě jíst, pít dostatek vody, váha mi kolísá minimálně. Jen spánek bohužel šidím, hodně pracuju v noci. Obecně na pleť víc funguje celkový životní styl než kosmetické zákroky.

V jakých situacích si připadáte znovu jako náctiletá, nebo kdy máte pocit, že na věku vůbec nezáleží?

Jako náctiletá si už tedy nepřipadám, ale při mém denním nasazení v práci a s rodinou věk neřeším. Tím spíš, že jsem Izu měla po čtyřicítce a partner je o 10 let mladší.

Máte oblíbené líčení nebo třeba outfit, který zaručeně omlazuje?

Casual styling – například džíny a triko, sako, boty bez podpatku, volný účes a přirozený make-up. Méně je více. Čím jsem starší, tím méně se líčím, stačí sjednotit pleť lehkým make-upem, korektor nebo rozjasňovač kolem očí, tvářenka, řasenka a rtěnka v barvě rtů.

Foto: archiv Instagramu @ivanamentlova

Chodíte na kosmetiku? Máte nějaké oblíbené ošetření a místo, na které nedáte dopustit?

Na kosmetiku jsem nikdy nechodila, čas nezbývá, snažím se pečovat o pleť sama. Ale pravidelně jednou za 8 měsíců chodím na aplikaci Botulotoxinu do glabely a kolem očí k MUDr. Editě Jatšové, když je potřeba, nechám si laserem odstranit pigmentace a červené žilky v obličeji. Prevence se vyplácí, vrásky zatím moc neřeším a ty od smíchu mi nevadí.

Jaký je váš názor na estetické invazivní zákroky?

Nevadí mi. Škoda jen, že v Čechách nedosahují takové úrovně, jako třeba v Americe, kde například po úpravě nosu, která není na pohled patrná, můžete za pár dní do práce. Sama jsem si chtěla nechat upravit jizvu po císařském řezu, ale zatím jsem se neodhodlala. V budoucnu budu určitě chtít řešit gravitaci obličeje.

Jak probíhá váš domácí pečující rituál? 

Nejdůležitější v péči o pleť je pro mě večerní rituál – používám odličovací vodu a tonikum, nebo pleť zbavím make-upu a nečistot mýdlovým odličovačem a důkladně opláchnu vodou. Asi třikrát–čtyřikrát týdně použiju disky Intensify od Colbert, které fungují jako jemný domácí chemický peeling. Na vyčištěnou pleť na obličeji, krk a dekolt nanesu sérum, noční krém, kolem očí oční sérum a oční krém. Ráno zbavím pleť nečistot tonikem a nanáším denní a oční krém bez séra. Mám ráda sheet pleťové masky, které nemusím oplachovat a mají skvělé účinky. Na tělo používám krém nebo lehký olej, bohužel ne denně, v tom mám mezery. Jednou týdně si sama udělám i pedi-lázeň s mořskou solí, krém, lak.

Vaše nejoblíbenější anti-aging produkty:

Sérum – Stimulate The Serum Colbert

Denní a noční krém – Nutrify & Protect Day, Soothe Night od Colbert

Oční krém – Nourish Eye Cream Colbert

Maska – Deep Detox Tightening Mask od Magicstripes, Sweet Serenity od Max & Me

Vlasová péče – Replenish Cleanser a maska od Authentic Beauty Concept, Dark Volume Powder od Sachajuan, Hair Vax od Sachajuan

Přípravek na tělo – Holi (Oil) Youth Body Serum od Agent Nateur

Doplněk stravy – Gold od GP Nutrition

Foto: archiv Ivany Mentlové

Podívejte se na Harper's Bazaar rutinu Ivany Mentlové ve spojení s kolekcí H&M:

Čtěte dál