It-bag roku 2000 je zpátky

Tehdy ji nosila Carrie Bradshaw, teď celý Instagram!

Foto: archiv Dior

Kdybyste letos měla investovat do jediné kabelky, měla by to být právě ikonická Dior Saddle. Možná si ještě pamatujete na vlnu, kterou model navržený tehdejším kreativním ředitelem značky Johnem Gallianem vyvolal mezi celebritami.

Kabelku evokující koňské sedlo v různých provedeních, nejčastěji ale v látkovém provedení s typickým potiskem s logy, si oblíbila třeba Heidi Klum, Sienna Miller, Paris Hilton nebo Sarah Jessica Parker, stejně jako její seriálová Carrie.

Trend viditelných log sice postupně vyšuměl, v posledních letech se ale v umírněnější a lehce ironické podobě vrací zpět. Už loni jsme si všimli, že se vintage kabelky poseté výraznými logy značek jako Fendi, Louis Vuitton nebo právě Dior vrací do šatníků současných It-girls, které vzpomínají, jak je nosily jejich maminky. A možná právě pro vzůstající oblibu vintage modelů letos Maria Grazia Chiuri představila znovuzrozenou verzi slavné Saddle bag, která se okamžitě stala nejžhavějším kouskem Instagramu a očekáváme, že zaplní taky street style fotky z nastávajících fashion weeků.

A co vy, dala byste Dior Saddle přednost ve vintage provedení, nebo letošní horké novince? Koukněte do galerie.

Čtěte dál