Ikonické svatební šaty princezny Diany budou po 25 letech vystaveny veřejnosti

Již toto léto se v Kensingtonském paláci v Londýně zahájí výstava Royal Style in the Making. Budete moci objevit nejen kouzlo Dianiných svatebních šatů, ale také mnoha dalších královských looků.

Foto: archiv Harper's Bazaar UK

Jestliže jste fanoušci královské rodiny, poté zbystřete. Již toto léto se totiž v Kensingtonském paláci zahájí výstava Royal Style in the Making prezentující styl členů královské rodiny a příběhy, které dané looky skrývají. Mimo jiné samozřejmě nebude chybět ani styl princezny Diany, včetně jejích ikonických svatebních šatů.

Princezna Diana byla nezapomenutelnou ikonou v mnoha směrech. Jedním z nich byl rozhodně její módní styl, kterým se inspirujeme dodnes. Kromě jejích denních outfitů nebo krásných rób na oficiální akce se ve spojení s Dianou každému z nás vybaví legendární svatební šaty navržené Elizabeth a Davidem Emanuel. Luxusní design, zdobný límeček, nařasené rukávy. Ikonickou částí těchto šatů je ale 7,62 metrů dlouhá vlečka, která při jejich svatebním obřadu v roce 1981 dramaticky zaplnila uličku katedrály sv. Pavla (St Paul‘s Cathedral).

Foto: archiv Harper's Bazaar UK

Princové William a Harry svolili a svatební šaty jejich matky zapůjčí Kensingtonskému paláci v rámci chystané výstavy Royal Style in the Making. Ta začíná 3. června 2021 a její trvání se tak kříží s datem, kdy by princezna Diana oslavila své 60. narozeniny (1. července 2021). 

Foto: archiv Harper's Bazaar UK

To ale rozhodně není vše, na co se v rámci výstavy Royal Style in the Making můžete těšit. Expozice bude zkoumat umění oblékání královské rodiny, jak fungoval vztah mezi návrhářem a klientem královské krve a zároveň se poodhalí tajuplný proces tvorby mnoha významných rób z královské historie.

V rámci výstavy looků vybraných z archivů těch nejlepších královských krejčí a návrhářů, kteří s královskou rodinou spolupracovali, uvidíte také mimo jiné vzácné dochované korunovační šaty královny Alžběty, královny matky z roku 1937, které byly vytvořeny návrhářkou Madame Handley-Seymour. 

Foto: archiv Kensington palace

Royal Style in the Making bude v Kensingtonském paláci od 3. června 2021 do 2. ledna 2022.

Čtěte dál