Hvězdný silvestrovský make-up

Tři univerzální produkty, se kterými vykouzlíte působivý slavnostní make-up.

Silvestrovské párty jsou plné euforie, očekávání všeho nového a tentokrát už vážně lepšího (!). Ať už se jedná o velkou oslavu se spoustou známých či neznámých, nebo klidné posezení s pár přáteli, neodmyslitelnou součástí jsou slavnostní bublinky. Inspirujte se šampaňským i při vytváření silvestrovského makeu-pu.

Champagne barva je univerzální klíč k noblesnímu, nikoliv však přeplácanému vzhledu a především šampaňské se dá (při troše kreativity) využít na mnoho způsobů. A stejně je to i s následujícími produkty. Kdo kdy řekl, že rtěnka patří pouze na rty? Takže je to na vás – sladkou Mimosu nebo ostřejší Apple Collins?

Foto: archiv Harper’s Bazaar US                                           

Řekněte to jasně!
Foto: archiv značek
Řekněte to jasně!

Nejrůznější rozjasňovače se už dlouhou dobu drží na vrcholu make-up trendů. Není se čemu divit – při správném použití dokáží zázraky. Krémové varianty vytvoří přirozený lesk, pudrové můžete vrstvit do oslňující záře.

A v čem tkví variabilita highlighteru? Tekutou variantu můžete smíchat téměř s čímkoliv. Přidejte pár kapek do svého make-upu či tělového mléka a docílíte rovnoměrného luxusního prozáření vaší pleti. Zajímavý efekt získáte i smícháním s tekutou matnou rtěnkou. Ta zajistí výdrž, rozjasňovač jemné metalické odlesky.

Pudrový rozjasňovač můžete použít jako oční stín. Zde je na místě zvýraznění pigmentace a jasu, kterého dosáhnete tak, že produkt naberete na plochý štětec, přestříkáte fixačním sprejem a ještě vlhké aplikujete na oční víčko.

1. rozjasňující paletka Huda Beatuty 3D Highlighter Palette, 1190 Kč, prodává Sephora. 2. tekutý rozjasňovač Benefit Cosmetics High Beam, 840 Kč, prodává Sephora. 3. fixátor a hydratační sprej Mac Fix+, 550 Kč. 4. rozjasňující pudr Mac Highlighter Extra Dimension Skinfinish, 930 Kč. 5. trio rozjasňovačů Mac Hyper Real Foundation, 1450 Kč

All that glitters
Foto: archiv značek
All that glitters

Toužíte se vážně blýsknout? Glitry jsou sázka na jistotu! Škála možností jejich použití je vážně nekonečná. Velice efektní je aplikace přes celé pohyblivé víčko jako oční stín. Aby glitry na víčku vydržely po celou dobu, naneste nejprve speciální podkladovou bázi a na tu glitry lehce vtlačte plochým štětcem.

Je na vás celé víčko moc? Se třpytkami stejným postupem vytvoříte i krásnou linku nebo něžně zvýrazníte vnitřní koutek oka, kam stačí ledabyle pomocí prstu vklepat pár třpytek. Při nanášení glitrů na tělo použijte mastnější krém jako podklad a na závěr přestříkejte fixačním sprejem. Ve vlasech glitry zase udržíte pomocí laku.

Aktuálním trendem jsou i glitrované rty. Ovšem pozor dámy, zanechávají stopy, které nejdou tak lehce odstranit!

Dobrá rada: Třpytky vždy aplikujte ještě před nanášením make-upu. Mají totiž velkou tendenci opadávat. K odstranění použijte izolepu, kterou jemně přikládejte na potřebná místa.

1. podkladová báze pod třpytky Nyx Professional Makeup Glitter, 239 Kč. 2. mini glitry a pigmenty Mac Shiny Pretty Things/Minni Glitter & Pigments, 990 Kč

Do nového roku v barvách
Foto: archiv značek
Do nového roku v barvách

Zářivě a třpytivé make-upy nejsou nic pro vás, ale chcete svůj look nějak ozvláštnit? Použijte barvy! A stačit vám bude pouze tekutá matná rtěnka. Kromě klasického použití na rty s ní totiž můžete vytvořit i oční linku nebo stín. Nebojte se sáhnout po extravagantnějších barvách. Modré oči perfektně zvýrazní teplé odstíny oranžové, hnědým budou zase slušet fialové či modré tóny. Pokud se přece jen rozhodnete pro klasičtější odstíny červené či růžové, vklepejte trošku rtěnky i na tváře jako zdravíčko. Tón v tónu je v líčení osvědčená klasika, díky které vám budou všechny části make-upu krásně ladit.

1. tekutá matná rtěnka Sephora Cream Lip Stain, 239 Kč. 2. tekutá matná rtěnka Mac Retro Matte Liquid Lipcolour, 730 Kč. 3. tekutá matná rtěnka Bourjois Rouge Velvet Edition, 299 Kč.

Terezu Kramlovou, make-up artist a autorku textu, můžete sledovat na Instagramu.

Čtěte dál