Hříšný tanec se po 33 letech dočká pokračování

Baby opět nebude sedět v koutě! V pokračování slavného snímku se dokonce objeví i jeho hlavní hvězda Jennifer Grey.

Foto: Profimedia

Hříšný tanec vstoupil do kin již v roce 1987 a stal se hitem. Nejen, že byl plný skvělých tanečních scén, ale řešil i palčivou otázku potratů. Nyní se na plátno opět vrací v podobě oznámeného sequelu.

Z původního obsazení nebude chybět herečka Jennifer Grey, která ztvárnila hlavní hrdinku Frances alias Baby. Patrik Swayze, představitel hlavní role instruktora tance Johnnyho, zemřel na rakovinu slinivky v roce 2009. 

Jennifer Grey bude zároveň i producentkou projektu. Na režisérskou židli usedne Jonathan Levine, který je podepsán pod snímky 50/50, životopisným dramatem nominovaným na dva Zlaté glóby, či romantickou zombie komedií Mrtví a neklidní. "Bude to přesně ten typ romantického a nostalgického filmu, na který fanoušci Hříšného tance dlouho čekali," uvedl John Feltheimer, šéf produkční společnosti Lionsgate.

Vyrobit původní snímek stálo "pouhých" šest milionů dolarů, v kinech však Hříšný tanec utržil závratných 214 milionů. Titulní píseň (I've Had) Time of My Life získala dokonce i Oscara a Zlatý glóbus a řada scén a hlášek se stala ikonickými.

Jeden velký risk

Není to poprvé, co příběh Hříšného tance znovu ožije. V roce 2004 vznikl film Hříšný tanec 2 (Dirty Dancing: Havana Nights), který v podstatě kopíruje dějovou linku původního snímku s tím rozdílem, že se tentokrát místo amerického rezortu tančí v ulicích Havany. V roce 2017 pak americká stanice ABC přišla s vlastním remakem původního filmu, který se ale nesetkal s úspěchem. 

Pokud patříte k fanouškům původní verze, určitě si nenechte ujít dokument The Movies That Made Us, který najdete na Netflixu. Jedna epizoda je věnována právě natáčení Hříšného tance, který vznikl s velkým štěstím. Původní scénář Eleanor Bergsteinové, která ho postavila na svých skutečných zážitcích z mládí, totiž dlouho žádné filmové studio nechtělo. S velkým štěstím se ho nakonec ujala společnost Vestron, která ho odvážně svěřila režisérovi, jenž nikdy předtím žádný celovečerní snímek nerežíroval. Jeden velký risk se však proměnil v legendární úspěch.

Čtěte dál