House of Gucci: Co víme o novém filmu Lady Gaga

Režisér Ridley Scott v novém filmu odhalí, co vedlo k vraždě vnuka zakladatele módního domu Gucci.

Foto: Getty Images

Dlouho očekávané drama House of Gucci se zaměří na případ vraždy Maurizia Gucciho, vnuka Guccia Gucciho, který slavný italský módní dům založil v roce 1921 ve Florencii. Tři roky po Mauriziově zastřelení vyšlo najevo, že si jeho vraždu objednala jeho bývalá manželka Patrizia Reggiani, která si za to odseděla osmnáct let.

Role Maurizia Gucciho se zhostil Adam Driver, kterého známe ze seriálu Girls či nového pokračování Hvězdných válek. Jeho manželku Patrizii hraje Lady Gaga, která tak dostala po úspěšném filmu Zrodila se hvězda další velkou hereckou příležitost.

Foto: @ladygaga

Přehlídka hvězd

Na sociálních sítích se mezitím objevily první fotky hereckého páru, které dokládají, že půjde nejen o filmovou, ale i módní událost. Maurizio a Patrizia totiž prosluli jako manželský pár, který rád utrácel horentní částky. Nakonec Maurizio svou manželku, s níž měl dvě dcery, opustil kvůli mladší ženě. Manželství tak skončilo velkým soudním sporem, který se táhnul šest let. Nakonec se Patrizia rozhodla situaci vyřešit nájemnou vraždou.

Film, který se začal točit letos v únoru, vychází z knihy House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed, kterou napsala Sara Forden. V hereckém obsazení se objevuje i Jeremy Irons jako Mauriziův otec, Rodolfo Gucci, a dále Jared Leto, Al Pacino, Jack Huston nebo Reeve Carney. Premiéra snímku je naplánovaná na 24. listopadu.

Čtěte dál