Hot trendy z druhé ruky

Už se nemůžeme dočkat, až z domácích legín a teplákových souprav zase vklouzneme do něčeho elegantnějšího a stylového. Jenže, co na sebe, když naposled jsme skoro oblékaly zimní kabáty a kozačky? Podívejte se na poslední street trendy, které jsme si zamilovali a které jsou naprosto nadčasové. A co více, dají se sehnat z druhé ruky.

Všechny fashion girl teď oblékají nesmrtelné kalhotové kostýmy. Saka v uvolněném pánském střihu, která mírně zvětšují ramena, a dají tak vyniknout úzkému pasu a dlouhým nohám. Obleky vypadají s párcentimetrovými podpatky dokonale. Přidejte malou kabelku, rtěnku, výrazné šperky a nic víc nepotřebujete. Je to kousek, do kterého se vyplatí investovat. Oblek z odlehčené vlny vám při správné péči vydrží věky a pokud bude mít jednoduchý střih, bude nadčasový. Hledejte kvalitu v secondhandech a zamiřte i do pánského oddělení. Kalhoty vám s trochou pomoci přešije šikovná švadlena. Nebo si nechte jeden takový oblek ušít na míru. Jeden dokonalý za tu investici prostě stojí. 

Foto: Archiv Anne Lauremais 

Osvojte si třeba jen jeden kousek, jako je samotné sako či klasické kalhoty s puky a klínovými kapsami. Milujeme je jen s jednoduchým tričkem nebo halenkou. Dají se nosit žensky s podpatky i ležérně s teniskami. Kde se po nich podívat? Sledujte, co se objeví v Malých černých nebo u Lula Vintage.  

Foto: Archiv Ivana Mentlová

Foto: Archiv @ModeDamourTrousers

Tenhle trend je pro všechny milovníky DIY. Vystačíte si jenom s nůžkami. Zkrácená délka košilí a sak je v kurzu. Navíc tak můžete zrecyklovat kousky, které jste nenosily nebo chtěly vyřadit. Prohledejte skříně po taťkovi, nebo nakoukněte do pánských oddělení oblíbených secondhandů a ulovte si basic košili z příjemné bavlny nebo dvouřadové sako. S recyklováním sak u nás začala Iva Burkertová z Odivi a my těmhle trendům jenom tleskáme. Na takové kousky určitě narazíte na pobočkách Textil House

Foto: archiv ODIVI

Foto: Mode Damour

Čtěte dál