H&M představuje svou první podzimní Conscious Exclusive kolekci

Je inspirovaná ztracenou částí starobylé tapisérie a samozřejmě zcela ekologicky vyrobená.

Foto: archiv H&M

Kolekce má dramatické a zároveň romantické siluety a moderní říz. Spojuje se v ní život i cesta ztracených historických artefaktů s nejnovějšími inovacemi v oblasti udržitelnosti látek. Přináší i nové udržitelné materiály, jako recyklovaný kašmír a samet vyrobené z recyklovaného polyesteru. Kolekce H&M Conscious Exklusive pro podzim a zimu 2018 bude k dispozici pouze on-line na hm.com od 27. září.

Foto: archiv H&M

Jednotlivé kousky, které jsou v této kolekci dostupné a jsou vyrobené maximálně ekologicky, vás nadchnou pro období vánočních večírků, ale také pro spíše klidné a pohodové dny.

Mezi klíčové kousky určitě patří dlouhý černý kabát s oversized límcem a nápadnými postranními rozparky, vyrobený z recyklované vlněné směsi a celoplošný květinový plášť vyrobený z recyklovaných PET lahví. Pozornost zasluhují také dlouhé šaty s potiskem, objemnými rukáv a hlubokým výstřihem na zádech z 100% organického hedvábí.

Foto: archiv H&M

Barevná paleta kolekce se skládá z černé, zašlé bílé, starorůžové, hořčicově žluté, zašlé modré a světle šedé barvy.

Doplňky zahrnují skulpturální náušnice vyrobené z recyklovaného plastu, černé ponožky z recyklovaného polyesteru a vázací páskové střevíčky z recyklovaného polyesteru a TENCEL ™. Kolekce nabízí i velmi originální doplňky, jako velký tištěný šátek s dlouhými třásněmi ve směsi TENCEL ™, černý kousek přes ramena s recyklovanými sametovými kruhy spojený dlouhými stužkami a černou flitrovou mikinu.

Foto: archiv H&M

Čtěte dál