Hledání Julie

V italské Veroně proběhlo slavnostní odhalení unikátního kalendáře Pirelli 2020, jehož 47. edice se nese v duchu „Hledání Julie“. Prohlédněte si nádherné fotky.

Kalendář Pirelli má podobu knihy o 132 stranách s barevnými i černobílými fotografiemi. Tvůrcem je známý italský fotograf Paolo Roversi, který čerpal inspiraci z nadčasového Shakespearovského dramatu. Dotkl se Julie, jenž se skrývá v každé ženě, a to prostřednictvím hereček a modelek Claire Foy, Mii Goth, Chris Lee, Indyi Moore, Rosalie, Stelly Roversi, Yary Shahidi, Kristen Stewart a Emmy Watson.

Foto: Paolo Roversi

Exkluzivitu kalendáře Pirelli 2020 garantuje především omezený počet kusů, z nichž každý má své pořadové číslo. Jedinečnost podtrhuje také fakt, že se kalendář nedostane do volného prodeje. Společnost Pirelli jej věnuje významným světovým osobnostem. Přesto i ti, kteří nepatří mezi vyvolené, mají možnost kalendář získat. Světoznámý výrobce pneumatik uvolňuje několik výtisků do aukce a výtěžkem podporuje charitativní projekty. Nejinak je tomu i letos, kdy jeden kalendář zamíří do internetové aukce v České republice. Tato veřejná aukce proběhne 19. prosince 2019 na webu iDNES.cz a zapojit se do ní může kdokoliv.

„Máme před sebou již devatenáctou dražbu kalendáře Pirelli v České republice a vždy byl výtěžek věnován Masarykovu onkologickému ústavu,“ uvádí Zdeněk Vacl, marketingový manažer Pirelli Tyre Czech. „Ten jej vždy použil na pořízení konkrétního přístroje či vybavení. Pro tento rok je celková investice 300 000 Kč a byl bych nesmírně šťastný, kdyby výtěžek dražby uhradil podstatnou část této sumy. Snad to není příliš troufalé, ale od takového kalendáře očekáváme vedle uměleckého prožitku i příležitost zamyslet se společně s fotografem Roversim nad smyslem krásy a hledat cestu, jak ji využít k něčemu dalšímu, konkrétnímu, a v každém případě však užitečnému. Prostřednictvím  všech dosavadních aukcí kalendářů Pirelli totiž myslíme na všechny, kteří potřebují naši pomoc. Celkem se takto získalo již  4 000 000 korun,“ upřesňuje.

Na výběr fotek koukněte v galerii!

Čtěte dál