Hlavně nechci být trapná

„Své vrásky mám vlastně docela ráda, proto s nimi nebojuju,“ říká modelka Alena Šeredová.

Foto: archiv Instagram @alenaseredova

Co vidíte, když se na sebe díváte do zrcadla?

Jak kdy. Když jsem pozitivně naladěná, tak se sama sobě docela i líbím, a když jsem trochu nespokojená, pořád na sobě něco pozoruji.

Co se vám například nelíbí?

Ve výsledku mám svoje vrásky vlastně docela ráda. Kdybych neměla, určitě bych s nimi už dávno něco udělala. Všichni víme, že dnes stačí v polední pauze zajít k doktorovi a už tam nejsou. Vrásky jsou životní zkušenost a nějaký věk už také mám, takže bych je měla mít. Líbí se mi šedesátileté ženy, které mají vrásky, vypadají dobře a nesnaží se vypadat na čtyřicet. Čeho se ale bojím, a v zrcadle bych to nikdy nechtěla vidět, je pocit, že jsem trapná.

Vždy jste měla ke stárnutí tento přístup?

K vráskám ano. Co mi ale vadí, jsou šedivé vlasy. První šedivý vlas mě naštval mnohem víc než první vráska. Bylo to někdy po porodu, tak se to snažím vidět jako hezkou vzpomínku na narození mého prvního syna. Uznávám ale, že šediny můžou mít něco do sebe. Moje prababička měla krásné bílé vlasy až do pasu a nosila dlouhý cop. To by se mi líbilo.

Jak se staráte o vlasy vy?

Husté je mám od přírody, ale poměrně slabé a křehké. Snažím se je proto nefoukat a nepoužívat příliš mnoho stylingových přípravků.

Foto: archiv Instagram @alenaseredova

Léta žijete v Itálii. Odkoukala jste do místních žen nějaké triky?

Vlastně ani ne. Ony mají vlasy tak pevné, že s nimi nemusí nic dělat. V péči tam hodně letí estetická medicína. Možná jen pitný režim, ten si opravdu pečlivě hlídají.

Co jste se v péči o sebe naučila od své maminky?

Pořád si z Česka vozím indulonu. Používám ji já a pro psa na tlapky. V zimě je o nejlepší věc. A ten velký jelení lůj. Od dětství také nepoužívám mýdlo. Řekli mi tehdy, že se nemám mydlit, abych neměla suchou kůži, tak to nedělám, a nemydlím ani své děti. Jsem spíš minimalistka. Ještě tak před pěti lety jsem nepoužívala ani krém na pleť, tělo si nemažu dodnes. Což má ale moje maminka naopak, takže jí často přivezu zásoby, co jsem nakoupila a nepoužila.

Foto: archiv Instagram @alenaseredova

Jak prožíváte těhotenství? Je to pro vás také, jak se říká, nejkrásnějším obdobím ženy?

Nevím, jestli bych to úplně označila za nejkrásnější období ženy. Asi hodně záleží, v jaké fázi těhotenství jste. Nemůžu si ale na nic stěžovat. Cítím se dobře, nemám žádné velké problémy. Občas mě podráždí nějaké vůně nebo jídlo, ale to je asi tak vše.
Jediná komplikace, kterou teď vnímám, není spojená s mým těhotenstvím, ale s koronavirem, který nyní omezuje život na severu Itálie.

Ano, koronavirus... Jak se vypořádáváte s aktuální situací? 

Snažíme se držet hlavu vzhůru, nepanikařit a být pozitivní. Hlavně kvůli dětem. Náplň dnů je taková omezená, ale každý den cvičím, dělaáme s klukama věci do školy, začala jsem více vařit atd. Moc toho dělat opravdu nemůžeme, ale hlavní je, že jsme zdraví.

Přesně tak, to je hlavní. Když jste byla těhotná se svými dvěma syny, bylo to jiné, než nyní?

Pořád jsem čekala, že to bude jiné. Horší. Přeci jen, je to již více než 10 let od posledního těhotenství. Ale je to vlastně úplně stejné. Mám to štěstí, že všechna má těhotenství měla hladký průběh.

Má tento požehnaný stav vliv na kvalitu vaší pleti, vlasů, nehtů?

S pletí jsem nikdy problémy neměla, takže tam žádný efekt nevidím ani v těhotenství. Vlasy a nehty se mi v těhotenství vždycky zlepší. Mám hustší vlasy, pevnější nehty. To se ale změní po porodu, kdy mi v obou případech začaly vlasy trošku nadprůměrně padat a nehty byly křehčí a lámaly se. Nebylo to nic extrémního, ale změny jsem si všimla. Takže předpokládám, že toto mě opět čeká.

Foto: archiv Instagram @alenaseredova

Jak se stavíte k těhotenské módě?

K těhotenské módě jsem se postavila tak, že jsem vytáhla krabici s outfity, které jsem v těhotenství nosila před 10 lety. Musím říct, že nejen běžná móda, ale i ta těhotenská, se za 10 let hodně změnila. Takže jsem šla nakoupit nové kousky. Až na výjimky nekupuji vyloženě těhotenské oblečení, ale spíše volnější střihy v o 2 čísla větší velikosti. Oblíbila jsem si nakupování přes internet. Zara, H&M a Topshop mají online skvělé kousky, které se svým střihem hodí pro těhotné ženy.  Jediné vyloženě těhotenské oblečení jsem si koupila nové džíny s gumou. Ty 10 let staré už se opravdu nedaly použít. V tom střihu bych se styděla i na zahradu.

Řídíte se trendy? Jaký aktuální trend vás případně zaujal?

Jediné trendy, kterými se řídím, se týkají kabelek. Ty mi vždycky perfektně padnou. Moc se mi líbí poslední kolekce Bottega Veneta. Pak také Fendi a Prada. To jsou takové mé stálice.

Sledujete dění na týdnech módy? Je vám právě ten v Miláně nejbližší?

Týden módy v Miláně je jediný, na kterém jsem kdy byla, takže je mi také tím nejbližším. Je to úplně jiný zážitek, být tam osobně, nebo číst si o tom v časopise. Jezdím na něj pravidelně a moc ráda. Vždycky se při té příležitosti setkám i se známými, které jsem delší čas neviděla.

Foto: archiv Instagram @alena_edp

Čtěte dál