Helmut Newton, Shakespeare a zrzavá hudební smršť: 3 kulturní tipy na léto

U vody je prima, ale nezapomínejte se osvěžit kulturou. Tady jsou naše doporučení.

1 Helmut Newton na Kampě
Foto: archiv PR

Komu se nechtělo za sbírkou fotografií slavného Helmuta Newtona do Berlína, už se nemusí přemáhat. Stačí zajet do Musea Kampa v Praze, kde od 29. června do 28. října najdete výběr jeho nejdůležitějších fotografií balancujících na hraně mezi kontroverzí, tajemnem a erotikou. Výstava je doplněna i o fotografie Newtonových vrstevníků-například Erwina Blumenfelda, Irvinga Penna, Horsta P. Horsta, nebo Sibylle Bergemann. Vše uzavírá sekce nazvaná České stopy, kde uvidíte například výběr z děl Tona Stana a Gabiny Fárové z přelomu 80. a 90. let. S nimi Newton v roce 1988 spolupracoval na vzniku několika fotografií v pražském Novém světě.

2 Letní shakespearovské slavnosti
Foto: archiv PR

Divadelní přestávky klasických scén v létě rozráží již tradičně Letní shakespearovské slavnosti. Trhákem těch letošních jsou hned čtyři premiéry: Zimní pohádka s Veronikou Arichtevou a Martinem Hofmannem na Pražském hradě, Zkrocení zlé ženy v Ostravě a Romeo v Bratislavě. V originále pak Prague Shakespeare Company nastuduje tragédii Othello. Pokud byste si nevybrali z novinek, připraveno je dalších devět Shakespearových her. Více info najdete na www.shakespeare.cz.

3 Roztančená Ostrava
Foto: archiv PR

V červenci se potkáte se známými na dvou místech - v Karlových Varech na filmovém festivalu a v Ostravě na Colours. V Ostravě se můžete těšit na majestátní line-up, jenž ozdobí The Cure, o které pořadatelé usilovali deset let. Vůbec poprvé si v Česku zahraje i Florence + The Machine v čele s charismatickou Florence Welch. Celkově program nabídne téměř 130 kapel z 37 zemí celého světa i mezinárodní diskuzní forum Meltingpot s mnoha zajímavými hosty. Colours of Ostrava proběhne od 17. do 20. července opět v úchvatném industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic. 

Čtěte dál