Hedvábím ke spánku do krásy

Jak si kdo ustele…tak se ráno probudí. Podle toho, jestli strávil noc na polštáři z bavlny nebo z hedvábí, se hned ukáže, jestli se vyspal do krásy. Nevěříte?

Archiv Noxsilk

Připadá vám hedvábí pod hlavou jako zbytečný rozmar? Některé celebrity, kadeřníci, ale i ženy, kterým na jejich vzhledu velmi záleží, by vás rychle vyvedli z omylu. Tak schválně, představili jste si někdy, kolik času prospíte? Co po tu dobu dělá vaše pleť a vlasy? Nejspíš se shodneme na tom, že po přibližně sedmi hodinách, kdy se ve spánku převalujete, se většinou probudíte s pokrčenými tvářemi a rozcuchanými vlasy. To byste ale vůbec nemuseli.

Na polštáři skutečně záleží

Jaké jsou výhody spánku na 100 % přírodním hedvábí? Jednak pomáhá udržovat hydrataci pleti i vlasů, ale také působí jako prevence vzniku vrásek a zvyšuje účinky noční kosmetiky, kterou na rozdíl od bavlněného polštáře neabsorbuje. Je antibakteriální a hypoalergenní, neláká roztoče ani bakterie. V neposlední řadě chrání vlasy proti třepení, lámání a vypadávání.

Pozor ale, není hedvábí jako hedvábí. To 100 % přírodní morušové je hladké, jemné a přitom pevné. Značka NOX se tím pádem dá nazvat ochráncem vlasů a pleti, zatímco vy spíte. Budete litovat pouze jediné věci – že jste si povlak z hedvábí nepořídila dříve. Aminokyseliny a proteiny v něm obsažené totiž redukují nechtěné otlaky a jemné linky po probuzení, napomáhají tvorbě kolagenu, a tak příznivě působí proti vráskám. Zároveň navíc zmírňuje potíže s akné, ekzémy, alergickými vyrážkami a lupénkou. 

 

Čtěte dál