HBO přichází s dalším dokumentem. Tentokrát je na řadě Tina Turner!

Podlehněte kouzlu talentované Tiny Turner díky novému dokumentu z režie HBO.

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Streamovací platformy jsou již nějakou dobu na vzestupu, samozřejmě na tom má svou zásluhu aktuální pandemická celosvětová situace. Abychom nebádali nad tím, co si neustále dokola pouštět, zásobují nás novými tituly. Jedním z oblíbených žánrů jsou rozhodně dokumenty a nyní přichází další, který tentokrát zachycuje celosvětově známou hudební ikonu Tinu Turner. 

Vzestupy i pády

Nejen, že byla nedávno nominována do Rock & Roll Hall of Fame, nyní zas a znovu zazáří. Tentokrát to bude na našich obrazovkách a to již 27. března. Dokument TINA vám odhalí zákulisí její hvězdné kariéry i osobního života. Jaká byla její cesta na vrchol, přes jaké překážky se musela dostat a čím si v osmdesátých letech zasloužila označení ikony? Samozřejmě nesmí chybět ani informativní a emotivní rozhovory se samotnou zpěvačkou, které byly natáčeny přímo v jejím domě ve Švýcarsku. Kromě toho se zapojí osoby jí blízké, jako jsou Angela Bassett a Oprah Winfrey. Dohromady se můžete těšit na shrnutí a pozadí posledních 60 let jejího života, které strávila na očích veřejnosti, ale i tak je stále co odhalovat. Poodkryje se například temnější část jejího života, o které se v roce 1981 rozpovídala časopisu People, kdy přiznala, že byla týraná svým tehdejším manželem Ikem Turnerem. A přesně to, a nejen to nabídne dokument TINA. 

Ve správných rukách

Takto hvězdného dokumentu se nemohl ujmout jen tak někdo. Nakonec za něj vděčíme Oscary oceněným režisérům Danu Lindsay a T.J. Martinovi a producentům Simonovi Chinn a Jonathanovi Chinn. Ti za sebou mají již skvělý dokument Whitney z roku 2018, který zobrazuje život další hudební ikony, Whitney Houston. 

Podívejte se na trailer a 27. března si na HBO nenechte ujít premiéru dokumentu TINA:

Čtěte dál