Harper's Bazaar - září 2019

Největší módní číslo představuje šéfredaktorka Nora Grundová.

Foto: Greg Kadel

Milé čtenářky,

do nové sezony jsme skočili po hlavě. Rozjeli jsme se za uměleckými řediteli těch nejlepších světových značek. Za Lucií Silvestri jsem byla na Capri, kde jsem ji našla uvelebenou mezi drahokamy vysoké šperkařiny, Veroniku Miškovskou ohromil Paul Andrew až zenovým klidem génia, kolem kterého se ve Florencii točí byznys, Thomas Salomon se s Lucií Tomiškovou důvěrně bavil o kontroverzním světě pravých kožešin...

Všem, o kterých v zářijovém Harper's Bazaaru píšeme, je vlastní vášeň. Dychtivost, flow, pro které každé ráno vstanou z postele. Vyžaduje to i víru v to, co dělají, a optimismus, že výsledek bude mít smysl. A optimismus, přítelkyně, se dědí v rodinách jen z 25 procent, takže stojíme všichni na stejné čáře. Dotkli jsme se v tomto čísle i tématu, které jsme dlouze probírali v redakci, aniž jsme došli k řešení. A to, co se stane s přitažlivostí muže, pokud za něj pořád a všude platíte.

Co se ve vás odehraje, když vyrazíte s mužem na fantastický výlet, kde víno, jídlo i hotel jsou jako z pohádky..., ale účet jde za vámi? Je očekávání, že muži platí nejméně napůl, vůči nim nefér? A proč se vám tentýž muž po výletě zdá mnohem méně sexy, i když byste nepřiznala, že za to mohou peníze?


Peníze jsou energie, snažila jsem se tomu člověku vysvětlit, a nejlepší je se k nim jakožto k energii chovat. Nevyčerpávat ji, ale ani nezadržovat, nechat ji plynout. Do čeho ji pustíš, to žije. Mystik Rúmí říká: „Když víc než po čemkoli jiném toužíš po penězích, budeš koupen a prodán. Jestliže toužíš po jídle, staneš se bochníkem chleba. Je to prostá pravda. Cokoli miluješ,
tím se staneš.“

Moje nejoblíbenější aplikace všech dob Shazam mě zavedla k americké hudebnici Claire Guerreso a její písni Ashes. Znáte to, jak jedna píseň může protkat celé životní období... Konec léta a uzávěrku tohoto čísla mi prostoupila tahle nádherná píseň, takže si ji vyhledejte i ke čtení zbrusu nového Harper's Bazaaru.

Vaše Nora

Foto: Greg Kadel

Foto: Mario Sorrenti

Zářijový Harper's Bazaar s přibalenou řasenkou Benefit je v prodeji od 15. srpna. Navíc si můžete vybrat ze dvou obálek a dokonce je v prodeji i oblíbená MAXI velikost časopisu, která stylově ozdobí váš konfereční stolek.

Čtěte dál