Harper's Bazaar - únor 2020

Únorové vydání představuje šéfredaktorka Nora Grundová.

Foto: Kevin O'Brien

Milé čtenářky,

sice je ještě leden, ale my už přicházíme s únorovým číslem a to se týká především svateb. Proč jsme se do toho s kolegyněmi položily s takovým důrazem a citem, se dočtete v mém editoriálu, stojí to za to. Jarní a letní měsíce, pro sňatky jak stvořené, jsou totiž za dveřmi.
Dozvíte se vše o tom, jak se obléci, které šaty, boty a prsteny by se vám mohly hodit, jak se nalíčit a jak svatbu nejenže přežít, ale jak si ji užít a vzpomínat na ni s dojetím. A co rozhodně musíte mít v tajné kapsičce svatebních šatů...

V redakci vyznáváme slova švýcarského filosofa Alaina de Bottona, který se láskou a manželstvím profesionálně už spoustu let zabývá. Před čtyřmi lety napsal pro New York Times esej Proč si vezmete toho nepravého. Přečtěte si ho, nebo si ho najděte na TEDx. V zásadě jde o to, že není nutné se strhat, zda někde na nás čeká ten pravý, protože nečeká. Nakonec nás každý může zklamat, frustrovat, otravovat, tak jako my můžeme zklamat, frustrovat a otravovat jeho či ji. Nedoplní naši chybějící část, pokud nám v duši něco chybí a  nemůže nést odpovědnost za náš pocit samoty či touhy po štěstí. De Botton silně zdůrazňuje, že takhle je to správně, všechno ostatní je neudržitelná romantická představa, za kterou může Disney. Člověk, kterého si vybíráme, nemusí s námi sdílet naprosto vše ani s námi naprosto souhlasit, ale měl by s námi nesouhlasit inteligentně a velkoryse. “Spíš než nějaká pomyslná myšlenka dokonalého doplňování se jde o schopnost tolerovat rozdíly s velkorysostí, která je skutečným ukazatelem „ne příliš nepravého“ člověka. Vzájemné doplňování se je úspěchem lásky; nesmí to být její předpoklad.”

Pro Harper’s Bazaar odhalily své romantické příběhy, které vedly ke svatbě, například Tatiana Kovaříková nebo Kateřina Wheeler. 
A všem - nejen budoucím nevěstám - se velmi bude hodit poznání Heleny Máslové, s níž máme v časopise rozhovor. Kromě toho, že se dozvíte, která zná je tuhýtko, Helena Máslová velmi přesně vysvětluje, jak moc důležité pro zdravý život včetně těhotenství je blbnutí. 

Čtěte Harper’s Bazaar :-)

Nora Grundová, šéfredaktorka

Foto: Kevin O'Brien

Únorový Harper's Bazaar je v prodeji od 16. ledna.

Čtěte dál