Harper's Bazaar -říjen 2019

Říjnové vydání představuje šéfredaktorka Nora Grundová.

Foto: Alex Waltl

Drahé čtenářky,

těšíme se s Vámi z říjnového čísla Harper’s Bazaaru. Opět jsme ho napěchovaly (my, ženy) čtením, že se za říjnem ani neohlédnete. Nám se taky v redakci stalo, že jsme do ní tak dlouho chodily v žabkách, až jsme se tam jednoho dne sešly zesinale promodralé a naznaly, že podzimní rovnodennost je tu a nezbývá než skočit šipku do nové sezóny a krapítek se přiobléct. Mimochodem, i krásná Alexina Graham z obálky na střeše Lucerny při focení lehce promrzla, ale berme to jako takovou iniciaci k přechodu z léta v podzim, to se musí přihodit každému. Nicméně je to naštěstí zrovna sezóna k designu a módě asi nejvstřícnější, takže se říjnové číslo vyrobilo vlastně samo.

Trendy nové sezony, žebříček toho nejlepšího z anti-aging kosmetiky a byznys speciál! Tedy jak se obléci tak, aby z nás v práci sršel esprit, život nás bavil a lidé tam chodili vlastně kvůli nám! V redakci jsme se dlouze bavily o tom, co je vlastně sexy a jak se náplň toho slova v průběhu desetiletí pomalu a pak náhle přes noc velmi rychle změnila. Jak si ženy začaly všímat toho, že sexy chtějí být nejen pro své okolí, ale zejména pro sebe, protože když se žena cítí sexy - a bezpečnější angličtina už radši používá slova jako liberating nebo empowering, nemusí se jí na těle setkávat výstřih s rozparkem. Více čtěte v útrobách časopisu.

Někdy stačí věta, někdy jen slovo, které vám někdo ve správný moment poradí, přečtete ho v knize nebo nakonec i třeba na Facebooku, a vám se rozsvítí, nebo alespoň uleví. Naše kolegyně z řad byznysu pro Vás v našem byznysovém speciálu vyjmenovaly knihy, které jim otevřely oči, a já jsem přesvědčena, že budou podnětné i pro vás. Například mně ve správný moment kolegyně Veronika vrazila do ruky knihu The Subtle Art of not Giving a F.ck. Autor Mark Manson. Doporučuji. Je to nesmírně úlevné čtení, odpustíte si zaplacené a zoufale neprocvičené hodiny, noci strávené s Luciferem na Netflixu, úplně odbyté meditace a dny, kdy necháte své děti, ať se nudí a laskavě si zábavu vymyslí samy. Nádhera.

A k tomu všemu jsme Vám k číslu přibalily verbenové mýdlo od L’Occitane. Takže budete nádherně vonět a eventuálně jím můžete někoho zmydlit.

Hezký říjen!

Nora Grundová

Foto: Alex Waltl

Říjnový Harper's Bazaar s přibaleným mýdlem L'Occitane  je v prodeji od 19. září.

Čtěte dál