Harper's Bazaar - prosinec 2019

Prosincové vydání představuje šéfredaktorka Nora Grundová.

Foto: Kristian Schuller

Milé čtenářky,

z prosincového čísla na vás hledí půvabná elfka Lina Hoss zahalená do peříček Valentina, která se také objevuje ve velkolepém editoriálu uvnitř nazvaném Nauka o snech. 

Tohle číslo se zabývá hned několika tématy: především tedy odvahou, a to jak konat a nevzdat se, tak i nekonat a občas se vzdát, což může vyžadovat mnohdy mnohem větší statečnost. 

Jsme z prosincového čísla v redakci upřímně nadšené, já osobně mimojiné z rozhovoru s Vendulou Kociánovou. Víte například, jak se pozná, kdy je žena skutečně silná a kdy jen zdánlivě? Kde v nás dlí vnitřní žena a muž a proč se musíme snažit udržet mezi nimi láskyplný vztah? A především jakými třemi zásadními vztahy musíme projít, abychom se propracovaly ke skutečné lásce? To vše v rozhovoru Vendula skvěle vysvětluje. 

A pak téma rudé rty! Na pětadvaceti stranách speciálu se dočtete vše o fenoménu, který od samého začátku překročil kosmetický doplněk a stal se tak nějak třetí rukou ženy. Červená rtěnka vnáší do tváře žen přitažlivou ženskost. Červená rtěnka je opravdu jak podpatky. Stačí se jí namalovat a žena se jinak nese a má (nebo vypadá, že má) svůj život aspoň chvíli pod kontrolou. Kdyby to tak nebylo, netrvaly by zámožnější Egypťanky na tom, aby je pohřbívali s kalíškem růže po boku. To aby byly pěkné i v podsvětí. Věřím, že s červenými ústy je žena velmi velmi ženská bez infantility, je dospělá a svého dosahuje měkce, bez manipulace a ztráty důstojnosti. Je to takový zajímavý kruh. Chce to sebevědomí si červenou rtěnku namalovat na ústa, ovšem tenhle krok zase vaše další sebevědomí posílí. Narozdíl od ostatní kosmetiky, která se víceméně snaží odvést práci na obličeji jaksi nenápadně, červená rtěnka je tam... za červenou rtěnku. Jako jasná zpráva o tom, co si její nositelka myslí.

Přečtěte si, jak nosí červenou rtěnku celá naše redakce. A mimochodem, mám také vyzkoušeno, že muži - ač panuje mýtus, že nechtějí červené rty políbit - je ještě rádi líbají a červené šmouhy po tváři a krku nakonec nosí jak důkazy po úspěšném lovu. 

Trust me.  

Přeji Vám krásný vášnivý prosinec.

Nora Grundová

 

Foto: Kristian Schuller

Prosincový Harper's Bazaar je v prodeji od 14. listopadu.

Čtěte dál