Harper's Bazaar - listopad 2019

Listopadové vydání představuje šéfredaktorka Nora Grundová.

Foto: Greg Kadel

Drahé čtenářky, 

 
listopadové číslo je luxusní! 
 
Začnu hned citátem od Sartra, ač tedy v angličtině: To know what life is worth, you have to risk it once a while. Nebo-li abyste pocítili cenu vlastního života, musíte ho čas od času riskovat. Tahle věta mi šla několikrát hlavou, když jsme listopadové číslo dávali dohromady.
 
30 let od Sametové revoluce. Je to už dávno? Nebo nedávno? Pamatujete si ten moment? Mně změnil život a na jeho zbytek mě formoval. A věřím, že vlastně všechny. Jak moc důležitá je svoboda a jak ze všech nejdůležitější je ta vnitřní, protože z ní se pak rodí klid a zároveň odvaha, můžete najít na většině stránek čísla. Což se týká i vztahů - a když by měly zamrznout v mrtvém bodě, jak se z něj osmi kroky dostat. Kristýna Mazánková tomu říká Osm schůzek. Kolik je vám let? Už vám bylo přes čtyřicet? Tehdy můžete začít řešit, co s tím, when you are no longer fuckable, jak trefně kdesi poznamenala Gwyneth Paltrow. My máme řešení… možná… čtěte o Neviditelných ženách od Kláry Jindrové. 
 
V tomto čísle jsme se dopustili hned několika parádních fotografických projektů: Studenti UMPRUM z ateliéru Štěpánky Stein a Václava Jiráska pro nás pod módní supervizí Lucie Tomiškové nafotili své představy při slově FUTURE, následně jsme vzpomněli na 17. listopad a odvahu studentů editoriálem Radky Leitmeritz a Jany Kapounové a do třetice jsme odvezli do Prachovských skal Kingu Rajzak, kde ji Mária Kohútik oblékla do toho nejlepšího od Alexandera McQueena. Pro samou krásu jsme nedokázali hned vybrat titulku.
 
Zároveň jsou v časopise tři desítky stran o špercích, kudy se jejich tvary ubírají a kde najít ty nejkrásnější…  

Přeji Vám všem krásný listopad.

Nora

Foto: Greg Kadel

Listopadový Harper's Bazaar je v prodeji od 17. října.

Čtěte dál