Harper's Bazaar - duben 2020

Dubnové vydání představuje šéfredaktorka Nora Grundová.

Foto: Matúš Tóth

Milé čtenářky,

doufám, že se Vám všem daří dobře a využíváte karantény, home office a vůbec změny stavu ke zpomalení, k prohloubení kontaktu s Vašimi rodiči, přáteli, dětmi a hlavě se sebou samými, a k odpočinku. Je to skvělá šance. Od svých přátel dostávám zprávy, že konečně rozepsali knihy, rozmalovali obrazy, uvařili si časově náročná jídla a uklidili knihovnu, u které se začetli do knížek, které už dávno chtěli otevřít. A k tomu všemu práce, která všem jde vlastně dobře, protože se všichni snaží a zjišťují, že jim na ní záleží.
 
Vítám Vás u našeho krásného dubnového čísla. Nebo lépe čísel! Kromě půvabné Kamily Hansen na naší stánkové a nádherně medové obálce jsme vypravili ještě čtyři krásné umělecké obálky. Ty pro nás navrhly čtyři skvělé české umělkyně Veronika Drahotová, Míla Fürstová, Maria Makeeva a Vendula Chalánková. Všechny fantasticky uchopily naše zadání. Doprovázejí totiž náš projekt, jehož loga si můžete všimnout, název zní Fifty Fifty: Půlka světa patří ženám. Jak v uměleckém světě, tak ve veřejném životě totiž v debatách, bůhvíproč, chybí ženy. Tedy ne bůhvíproč, my víme proč. Proč tam chybí, proč jim nikdo nevolá, proč si řada organizátorů myslí, že odbornice na témata jako ekonomika, politika, zdraví či školství neexistují, anebo proč pro ně není podstatné, že jim v diskusních panelech chybí ženy. Také víme, proč je důležité, aby tam ženy byly. A právě na to chceme poukazovat a právě to chceme změnit. Žen je polovina obyvatel, tak není důvod, aby chyběly u diskusí o budoucnosti našeho světa, ani aby chyběly v galeriích a na výstavách. Spojili jsme se s dalšími iniciativami na stejné téma a je to jízda!
 
Dubnové číslo Vám však nabídne i další témata. Například projekt, který dala dohromady Kristýna Mazánková a který je fenomenální. Obešla zajímavé osobnosti, které jí přiznaly, jaké střelené módní kousky si kdysi v pominutí mysli koupily, a pak už nikdy na sebe nevzaly. Pro naši věc si je však tito lidé na sebe oblékli a dopadlo to výborně! (Třeba i sama Kristýna. Věřili byste, že si kdysi koupila svetr, který má rukávy o metr delší, než jsou její ruce, a tak si je každých 20 vteřin musí vyhrnovat? V časopise si ji můžete prohlédnout. :-) :-) :-) ) 
 
Čekají na Vás také naše pravidelné tipy, jak se starat o svou duši - víte, že energie muže, kterého jste milovala, může ve vás zůstat i několik let? Jojo! - i o tělo - například co s vlasy, které mají sklon k padání a řídnutí. 
 

A teď důležitá zpráva! Protože je řada trafik a obchodů, kde byste přišly k našemu dubnovému číslu, zavřených, připravili jsme pro Vás jednoduchý způsob, jak si zakoupit naše číslo online! Jděte na tento link.

Pokud máte zájem o jednu z našich uměleckých sběratelských obálek, ty je možné si zakoupit ve vybraných galeriích (které jsou však teď dočasně zavřené) a na tomto linku. Dubnové číslo s vybranou obálkou vám poté za cenu 99 Kč s poštovným zdarma doručíme rovnou do vaší schránky. Také můžete objednávat prostřednictvím sms. Stačí si vybrat obálku níže v galerii a zaslat SMS v daném tvaru na číslo 90211. 

Přeji Vám krásný čas, během kterého máme všichni čas si přerovnat priority, přemýšlet o tom, co pro nás znamená zdraví, blízkost lidí, které máme rádi, a vůbec náš život. Věřím, že tohle vše je jen zkouška, ze které vyjdeme jako lepší lidé!
 

Hezký duben, 

Nora

Foto: Matúš Tóth

Dubnový Harper's Bazaar je v prodeji od 19. března.

Čtěte dál