Hana Vagnerová: Krása je umění radovat se

Okouzlující herečka vypadá čím dál lépe. Než se ale naučila mít ráda sama sebe, musela ujít složitou cestu.

Foto: Iva Haj

Co vidíte a cítíte, když se díváte do zrcadla?

Jsem vděčná, že se na sebe můžu podívat a nemusím se stydět za to, co vidím. Protože vím, že jsem si už mockrát vybrala zdánlivě těžší cestu, která ale pro mě měla smysl. Že jsem nechala mluvit srdce na úkor rozumu. Že jsem se mýlila, ale dokázala si to přiznat a odpustit si. Že jsem prošla skvělými, ale i nesmírně těžkými obdobími a vždycky jsem se na sebe nakonec mohla spolehnout. Takže vidím člověka, který něčím prošel, přibylo mu vrásek, ale ví, kdo je, a je na to hrdý.

Mám pocit, že jste v posledních letech ještě zkrásněla. Vnímáte to taky? Čím to je?

To vám moc děkuju. Opravdu. Pro mě je krása odrazem vnitřku. Myslím si, že zvlášť když už není člověku dvacet, může si za to, jak vypadá. Všechno se odráží ve tváři. Proto je tak důležité naučit se sám sobě porozumět. Pro mě je krásný člověk, který se pořád dokáže upřímně radovat, dovolí si snít a zkoušet nové věci a dokáže mít upřímně rád.

Kdysi jste bojovala s anorexií. Znamená to, že žádné diety ani omezení už neřešíte?

Anorexie je temná nemoc a už bych ten obrovský smutek ze života nechtěla nikdy zažít. Trvalo mi dlouho, než jsem se naučila mít ráda sebe i své tělo. Beru to jako jednu z nejtěžších věcí, které jsem v životě zažila. Proto už znovu diety držet nebudu. Jsem spokojená s tím, jak se cítím teď.

Jak si dnes udržujete postavu, aby se vám situace nevymkla z rukou?

Strašně si užívám akrobacii na trampolínách, protože to je adrenalin a navíc se učím něco nového. Taky mě baví tanec – street dance i jazz dance. Zapomenu u toho na svět okolo a nechám se pohltit. Mám radost, když je moje tělo ve formě. Ale netrápím se v posilovně. Našla jsem aktivity, které mi vyhovují, a forma se k tomu přidala spíš mimochodem.

Je něco, co vás na vašem vzhledu trápí?

Dřív jsem měla komplexy z odstálých uší a i dneska se tomu leckdo zasměje. Ale mně vůbec nevadí. Mám je ráda.

Co máte na sobě nejraději?

Hmmmm... Oči. Ale ty mám nejraději na všech lidech. Když se někomu podíváte upřímně do očí, spoustu toho poznáte.

Jaký nejlepší trik jste odkoukala od vizážistů?

Nevrstvit make-up a pudr. Pleť pak vypadá unavená a jsou víc vidět vrásky.

Jaký způsob líčení je váš nejoblíbenější?

Měla jsem dlouhé období červené rtěnky. I kdybych šla jen ven s košem, namalovala bych si pusu. Teď mám zase období „čím míň, tím líp“. Baví mě, jak se líčení odráží na tom, čím zrovna procházíte a jak se cítíte. Nicméně základem je vždycky kvalitní make-up a pak už stačí jen rychlé nanesení řasenky a je to.

Oblíbené kosmetické produkty Hany Vagnerové najdete ve fotogalerii.

Čtěte dál