#HAIR2POWER: když dlouhé vlasy znamenají velkou pomoc

Pro jednoho razantní změna, pro druhého návrat k běžnému životu.

Jen málo z nás si uvědomuje štěstí, jaké máme. Ať už je to dobrá práce, zdraví nebo milující rodina. Kristýna Bartošová je mladá dívka, která se rozhodla pro drobný krok, jež může být inspirací pro mnoho dalších. Pomoci někomu, kdo takové štěstí nemá. A tak vznikl projekt #HAIR2POWER.

Foto: Vu Minh Hieu

„Byla jsem jednou z těch, která si přála mít dlouhé vlasy. Když jsem do tohoto pomyslného cíle dorazila, uvědomila jsem si, že je to jedna z nejvíce povrchních věcí, co jsem kdy udělala. A tak jsem začala přemýšlet, jak celou věc alespoň trochu morálně pozvednout,“ vysvětluje Kristýna Bartošová.

Na internetu objevila kadeřnictví Dlouhovláska, která pomáhá ženám a dětem trpící rakovinou. Podpořit je můžete finanční částkou na konto jejich nadačního fondu Šance onkoláčkům, který slouží na krytí práce vlásenkářek a nezbytný materiál k výrobě. Přispět ale můžete i přímo svými vlasy. A tehdy se zrodil nápad na projekt #HAIR2POWER. „Pevně věřím, že ten krok osloví nejednu ženu a ponechá ten přeceňovaný kult dlouhých vlasů daleko za sebou," věří Kristýna.

Foto: Vu Minh Hieu

„Jsem upřímně spokojená, že jsem to udělala. Je to nepopsatelný zážitek, který bych doporučovala zažít každému. Nejsem žádná superhrdinka. Přirozeně jsem měla strach, ale měla jsem oporu v celém týmu.“ O proměnu se postaral Dalibor Delikvent Hajdin, barber & style director Toni&Guy, a make-up artist Kateřina Koki Mlejnková. Celý projekt dokumentoval fotograf Vu Minh Hieu. „Ostatně to doporučuji každému, kdo se pro podobný krok rozhodne. Mít s sebou někoho, kdo vám poskytuje tolik potřebný vnitřní klid, vyrovnanost a nezbytnou dávku odvahy na uskutečnění takového kroku,“ uzavírá Kristýna.

Foto: Vu Minh Hieu

Čtěte dál