Gwyneth Paltrow, Madonna, manažerky na vysokých pozicích. Ty všechny používají kryptoměny.

Jak fungují?

Kryptoměny patří mezi častá témata mezi ženami v byznysu. Podnikatelky i hollywoodské hvězdy do nich investují ve velkém nebo s nimi dokonce samy pracují. Dokonce teď můžete vyzkoušet i kryptoměnu, která vznikla v Česku.

Foto: archiv PR

Gwyneth Paltrow má kromě svého hereckého statusu úspěšně rozjetou i kariéru v podnikání. Vede svou vlastní beauty značku a její zájem se tak přirozeně obrátil i do byznys oblasti, jež zahrnuje inovativní kryptoměny. Není při tom jediná. Novodobé formě placení podlehla i Madonna či Paris Hilton.

“Hlavním důvodem, proč investovat do kryptoměn, je jejich nezávislost a možnost používat je všude na světě, tedy samozřejmě v místech s internetovým připojením. Dalším lákadlem je šance na jejich vysoké zhodnocení. Například vás naučíme kryptoměnu používat tak, abyste zdvojnásobili svůj příjem," popisuje velký potenciál vzrůstající hodnoty kryptoměn Julia Tanner, spoluzakladatelka české společnosti Platon Finance.

Nákup jachty i hudby

Možnosti, jak s kryptoměnou nakupovat, se navíc stále rozšiřují. Jen za českou Platon Coin (PLTC) si můžete koupit nemovitosti v Miami nebo Londýně, ale i jachty, automobily, umělecká díla a další více či méně praktické kousky. Mel B, divoká členka devadesátkové skupiny Spice Girls, zavedla už před pár lety možnost nákupu jejího hudebního singlu za kryptoměnu Bitcoin. “Zbožňuji nové technologie a jak nám usnadňují nám život,” vyjádřila se nadšeně britská zpěvačka.

Kryptoměny mají ovšem i svá negativa. Jsou jimi nechvalně známé útoky hackerů, kteří se nebojí vyprázdnit nejednu virtuální peněženku. Firma Platon Finance, vydavatel Platon Coinu, však toto riziko účinně eliminuje. Jako první na světě nabízí pojištění digitální peněženky až do výše 500 000 eur. Peněženka při tom akceptuje šest nejsilnějších kryptoměn včetně Bitcoinu. 

"V současnosti jsme svědky procesu digitalizace majetku i peněz a v posledních měsících se ukazuje, že kryptoměny splňují všechny důležité aspekty pro úspěšnou realizaci technicko-finanční evoluce,” dodává Tanner.

Čtěte dál