GucciFest byl plný hvězd, vtipu a stylu

Podívejte se na Harryho Stylese, Billie Eilish a spoustu dalších osobností v minisérii italského domu Gucci.

Foto: archiv Instagramu @gucci

Od 16. do 22. listopadu byla v rámci online festivalu módních filmů, nazvaného GucciFest, odvysílaná minisérie Ouverture of Something that Never Ended. Pomocí 7 kratších videí je divákovi představena kolekce a nový vzhled prezentace oděvů značky Gucci, pod kterou se podepsal kreativní ředitel značky Alessandro Michele. Ten si tak splnil svůj sen, a to změnit prezentace kolekcí a módních přehlídek. Minisérii, která přenáší diváky do světa plného vtipu, umění a samozřejmě luxusního stylu, režíroval Alessandro Michele spolu s držitelem Oscara Gusem Van Santem.

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Série byla natočená v Římě a mapuje jeden den umělkyně Silvie Calderoniové. V jednotlivých epizodách si zahrály i známé tváře jako třeba Harry Styles, Florence Welch nebo Billie Eilish. Všichni oblékli novou kolekci, která se skládá z mixu nadčasových stálic Gucci, mezi které patří obleky ve stylu 70. let, bohémské šaty a kousky inspirované sportovním oblečením.

Epizoda 1. „Doma“

Silviin den začíná probuzením v jejím římském bytě a přípravou na začátek dne. Zatímco se připravuje, poslouchá v televizi filozofa Paula B. Preciada, který přednáší projev o pohlaví a sexualitě.

Epizoda 2. „V kavárně“

Silvie si sedne a povídá si s písničkářem a básníkem Arlem Parksem v kavárně, kde je také nahý pár. Poté vstoupí do koupelny, která se promění v divadlo.

Epizoda 3. „ Na poště“

Silvie je na poště, kde píše pohlednici. V této epizodě se dočkáme také Harryho Stylese, který je na zahradě a telefonuje.

Epizoda 4. „V divadle“

Dramatik Jeremy O. Harris narazí na Sylvii v prázdné kavárně. Epizoda se poté přesouvá do divadelní hry, která adaptuje představení od Sashy Waltze.

Epizoda 5. „Sousedi“

Silvie se vrací do svého bytu, otevírá okna a prohlíží si sousedy. Vidí zkoušející kapelu, umělce Ariana Papademetropoulose malovat u stolu, ženu čtoucí báseň a ženu oblečenou ve vaně, která sleduje videoklip Billie Eilish.

Epizoda 6. „Ve vintage shopu“

Silvie vstupuje do obchodu Gucci, který je navržen tak, aby vypadal jako vintage shop. Zboží si v obchodě prohlíží Florence Welch, která si píše poznámky a tajně je podává zákazníkům.

Epizoda 7. „Noční procházka“

Silvie vejde do budovy a čeká venku na svou přítelkyni, zpěvačku Lu Han, která ve svém bytě právě žehlí šaty. Silvie se poté připojí k muži v červeném kabátě, se kterým se na mopedu rozjede po Římě.

Foto: archiv Gucci

Další videa