Gucci podzim/zima 2019

Další kolekce ze zahrady módních rozkoší.

Modelové obchází po blyštivé runwayi a zpoza led stěny se ozývá psí štěkot a vrčení. Prostor prostupuje hudba Edgara Pettmana a zpěv kostelního chóru. Kolekce, čítající 87 looků, nabídla kostýmy, šaty, blazery, kabáty, svetry různých délek, barev a vzorů. Blyštivé šaty, prošívané kalhoty, barokní vzory, kalhoty se zvýšeným pasem, záplava volánů a krajek tak přímo navazují na předcházející kolekce z pera Alessandro Michele.

Nechyběla celá řada doplňku, které umocňují excentricitu kolekce. Výrazné šperky, opasky, chrániče kolen a holenních kostí, ostnaté náhrdelníky inspirované punkem. A také masky. Zlaté helmice ve tvaru orlí hlavy, kožené škrabošky a němé masky, které modelům zakrývaly celé obličeje. Byl to tak přímý kontrast mezi okázalými outfity, které modelům vytvářely fikční identitu a maskou bez výrazu, která jim životní postoj opět brala. Je to muž nebo žena? Je to ještě vůbec člověk?

Kolekce značky Gucci se od nástupu Alessandra Michele vyznačují tím, že nemají jednotnou vizuální a střihovou vývojovou linku jako u jiných značek. Vždy se jedná o epochální stylingy. Není takřka materiál, technika či prvek, který by se v kolekci neobjevil. Alessandro Michele opět dodržel to, že více je více a nic není dost. Znovu propojil retro styl, prakticky historické prvky a snové akcenty. Kolekce čítající 87 looků, tak byla další jeho zhmotněnou zahradou módních rozkoší. Dalším statementem odvrácené strany mysli jejího autora. Nutno říct, že ve své myšlence pravděpodobně patřila k nejtemnějším.

Čtěte dál