Guasha masáž pro pleť bez vrásek

Guasha je masážní nástroj z drahých kamenů, se kterým můžete svou kosmetickou péči povýšit na královskou úroveň. Masáž obličeje a krku dokáže zázraky. Jak ji provádět správně, prozradí Alex Rambousková, zakladatelka e-shopu Beloved a nadšená propagátorka guasha masáží.

Foto: archiv webu Beloved

Jaká je historie guasha masáží?

Guasha je název samotné terapie i nástroje k jejímu provedení. Záměrně používám slovo terapie, protože přesně to guasha je, a to už více než 700 let. Vychází z tradiční čínské medicíny, kde se tato masáž provádí na těle i obličeji pro detoxikaci organismu, odstranění škodlivin, bloků, k rozproudění lymfy a léčbě mnohých onemocnění s tím souvisejících. V Číně se dodnes chodí nejdříve na guasha masáž a až pak za doktorem. 

Toto je pro mě jeden z nejsilnějších argumentů, když někdo zpochybňuje neuvěřitelné účinky, které guasha tělu přináší. Kdyby to nefungovalo, určitě by se tato terapie netěšila takové oblibě u léčitelů alternativní medicíny po několik staletí.

Mě osobně používání guashy naučila moje maminka. 

Co vás vaše maminka naučila o kráse?  

Vštěpila mi důležitost péče o sebe a své tělo ve všech rovinách. Má neskutečné znalosti a pamatuje si název snad každé byliny, která existuje. Je to moje chodící encyklopedie kosmetických složek a babských rad na každý neduh. 

Její cesta ke guasha začala před dvaceti lety, kdy si přečetla článek o masáži obličeje. Z nějakého důvodu jí to utkvělo v hlavě a každý den tuto masáž prováděla. To dělá dodnes. Je jí přes 50 let a vypadá neuvěřitelně. 

Může si někdo špatným používáním guashy spíš ublížit? 

Nesprávným postupem při masáži těla ano. Masáží obličeje jen opravdu velmi vzácně. Avšak při nedodržení správného postupu se dotyčný nedočká kýženého výsledku. 

Vidím na sociálních sítích velké množství žen, které se natáčí při provádění masáže. Většina z nich u toho sice vypadá fantasticky, ale nejedná se o guasha masáž, i když si to myslí.

Je důležité vědět, co přesně dělám, proč to dělám, který sval zrovna masíruju, kam ženu lymfu, jak mám tlačit na kámen, pod jakým úhlem ho držet… I to byl důvod, proč u nás na webu vznikl podrobný foto návod na správné používání guasha. Vložila jsem do něj všechny své znalosti, které jsem získala od odborníků z celého světa. A samozřejmě i vlastní zkušenosti. 

Jsou v téhle masáži nějaké kontraindikace? 

Akutní akné, jakékoli nezhojené poranění kůže, onkologické onemocnění, tři týdenní inkubační doba po aplikaci botoxu, výplně v obličeji. Také jako u každé masáže cítím zodpovědnost nedoporučovat masáž těhotným ženám. 

Jak masáž guashou co nejjednodušeji provádět? Máte nějaký trik pro absolutní začátečníky?

Důležitý je podklad, jakýkoli olej nebo mastnější krém. Aby guasha hezky klouzala po obličeji. Provádět tahy jen jedním směrem. Začít masáží šíje. Vzadu od krční páteře dokola po celém krku. Vždy od zdola nahoru. Masáž šíje je nejdůležitějším krokem celé guasha procedury - z 800 lymfa uzlin v našem těle je jich 300 právě na krku. A pak pokračovat v obličeji vždy od středu ven k vlasové části. 

A jak často ji provádět?

Já vždy říkám, že je to stejné jako se cvičením v posilovně. Je důležitý systém, opakování a pravidelnost. Stejně jako u fitka i zde postačí dvakrát týdně.

Foto: archiv webu Beloved

Věříte na účinek drahých kamenů? Jak konkrétně konkrétní druhy pomáhají?

Věřím na ně z celého srdce. Stalo se vám někdy, že jste cítili něčí pohled? Je to všechno o energii, o kmitání. Všechno ve vesmíru kmitá, každá osoba i předmět ve své vlastní frekvenci. Pokud se zraníme nebo jsme nemocní, frekvence našeho orgánu se změní. To je vědecký fakt.

Minerály mají schopnost toto kmitání napravovat, vrátit mu rovnováhu. Proto vždy zákazníkům říkám, aby si nevybírali kámen podle popisků z knížek, ale že si je ten správný kámen přivábí sám. Tělo ví, co potřebujeme. Stačí mu jen více naslouchat.

Jaká guasha je vaše nejoblíbenější?

Vlastním mnoho guash. Určitě víc, než je zdrávo, ale to je profesionální deformace. Mou nejoblíbenější je mnou navržená multifunkční guasha, která je k dostání u nás na e-shopu. V podstatě se jedná o kombinaci guash, které se mi osvědčily a pracovalo se mi s nimi velmi dobře.

Máte pocit, že guasha pomáhá nejen v té estetické rovině, ale i psychické?

Guasha je mnohem víc než nástroj k dosažení estetických výsledků. Chronická únava, bolesti hlavy, psychická nepohoda, to vše dost možná zapříčiňuje příliš pomalý tok lymfy. Krev pumpuje srdce, lymfa žádný motor nemá. Proto svépomoc je v tomto případě velmi důležitá. Po masáži guasha se vždy cítím jako znovuzrozená. Cítím, jak mi obličejem proudí energie, kyslík, život. Odchází únava i napětí. A taky je tam vnitřní konejšivý pocit, že jsem si našla čas pro sebe. Že se mám ráda.

Jestliže jste propadli guasha masáži stejně jako my, určitě navštivte e-shop Beloved, který Alex Rambousková založila, nebo se rovnou vydejte do kamenného obchůdku na adrese Záhřebská 41, Praha 2 - Vinohrady

Foto: archiv webu Beloved

Čtěte dál