George Clooney vydělává více než 10 nejlépe placených hereček dohromady

A že se herec neobjevil minulý rok v žádném filmu? I přesto kraluje žebříčku top ten!

Foto: Getty Images

George Clooney je na první pozici seznamu nejlépe placených herců světa časopisu Forbes. Za minulý rok vydělal více než jakýkoliv jiný herec v Hollywoodu a to i přesto, že se neobjevil v žádném novém snímku.

Clooneyho příjmy za minulý rok (od 1. června 2017 do 1. června 2018) dosáhly výše 239 milionů dolarů. Tato částka pochází jednak z prodeje podílu ve firmě na výrobu tequily, ale také z dodatečných výnosů jeho starších filmů a z producentských aktivit.

Výše Clooneyho příjmů tak znovu potvrzuje obrovský rozdíl mezi honoráři, které dostávají hollywoodské herečky versus hollywoodští herci. (Nejlépe placenou herečkou za minulý rok je Scarlett Johansson s honorářem 40,5 milionů dolarů.) Když vezmeme v potaz, že výdělky George Clooneyho jsou vyšší než sečtené příjmy deseti nejlépe placených hereček z žebříčku Forbes, je evidentní, že rozdíl je opravdu extrémní. Výše příjmů deseti nejlépe placených hereček Hollywoodu je po sečtení 186 milionů dolarů, tedy o 53 milionů dolarů méně než celkový příjem George Clooneyho.

Foto: Getty Images

Cifry vystřelí do ještě závratnějších výšin, když se podíváme na platy ostatních nejlépe placených herců – a to nikdo z nich v minulém roce neprodal žádný podíl v jakékoliv firmě. Po sečtení těchto příjmů se dostaneme na částku zhruba 748,5 milionu dolarů, což je přibližně o 563 milionů dolarů více, než vydělala desítka nejlépe placených hollywoodských hereček. Pro porovnání: Další tři nejlépe placení herci jsou Dwayne Johnson (124 milionů dolarů), Robert Downey Jr. (81 milionů dolarů) a Chris Hemsworth (64,5 milionů dolarů). Na kompletní seznam se můžete podívat zde.

Čtěte dál