Geniální přítelkyně, Julia Roberts a Michael Douglas: Tři novinky, které vás přikovají k televizi

Zaujme vás více seriál podle světového bestselleru, Julia Roberts coby psycholožka veteránů nebo nemotorně stárnoucí Michael Douglas?

Foto: archiv PR

Geniální přítelkyně, HBO

Nikdy ji neviděl, nikdy neslyšel její hlas, přesto podle jejích knih natočil seriál. Řeč je o režisérovi Saveriovi Costanzovi a tajemné autorce mezinárodního bestselleru Geniální přítelkyně Elleně Ferrante. Seriál, který vznikl podle knižní předlohy, již se po celém světě prodalo již přes deset milionů výtisků, má 19. listopadu premiéru na HBO. Příběh pojednávající o komplikovaném ženském přátelství se odehrává v průběhu 60 let na pozadí dějin Itálie. Režie se ujal italský filmař Saverio Costanzo, podepsaný rovněž pod snímky Hladová srdce či Osamělost prvočísel. Producenty seriálu, natočeného v italštině, jsou Paolo Sorrentino a Jennifer Schuur. Třiačtyřicetiletý režisér Costanzo si dva roky dopisoval s tajemnou autorkou tetralogie, která svou skutečnou identitu přísně střeží. „Bylo to jako spolupracovat s duchem,“ prohlásil. Zatím existuje osm epizod seriálu, které pokrývají dětství a dospívání dvou přítelkyň. Jsou plánovány ještě tři řady, z nichž každá bude věnována dalšímu ze tří zbylých svazků tetralogie. 

Foto: archiv PR

Homecoming, Amazon Video

Homecoming – přísně tajné centrum pro americké veterány, kteří se touží znovu zapojit do běžného života. Pracuje tu i psycholožka v podání Julie Roberts. Chce svým svěřencům v čele s kanadským hercem Stephenem Jamesem pomoct, nebo z nich spíše vytáhnout cenné informace? Psychologické drama podle stejnojmenného podcastu streamuje již od 2. listopadu.

Foto: archiv PR

The Kominsky Method, Netflix

Milujeme Michaela Douglase a milujeme i Alana Arkina, takže jsme logicky nadšení i novým seriálem z produkce Netflixu. Herecká esa se tu potkávají v roli dlouholetých přátel – Douglas coby učitel kurzů herectví, Arkin jako jeho agent. Společně se někdy více a někdy méně úspěšně perou s nástrahami vyššího věku a snaží se porozumět svým dětem i sami sobě. 

Foto: archiv Harper's Bazaar 

Čtěte dál