„Galentine's“ day, aneb oslavte přátelství se svou kamarádkou

Užijte si Valentýna jindy a jinak.

Foto: Shutterstock

Každý známe svátek zamilovaných, Valentýna. Už jste ale slyšeli o „Galentýnu? Ano, i ten existuje a slaví se den před Valentýnem, již 13. února!

Někteří se celý únor zabývají svatým Valentýnem a vymýšlí, co nadělit drahé polovičce a jak tento „výjimečný“ den strávit. Jiní, ti single, se naopak trápí pocitem, že tento svátek nemají s kým oslavit. Mnozí se mohou cítit až osamoceně a smutně. Není ale proč! Valentýn je krásná příležitost vyjádřit si lásku, i když by tomu neměl být vyhrazen pouze jeden den v roce. Měli bychom svou náklonnost dokazovat každý den. Ať už jste zadaní, nebo single, nezapomínejte na možná ještě důležitější svátek, kterým je Galentine’s day.

Mluvíme o dni, který patří jen nám ženám a našim věrným přítelkyním. Jen si upřímně řekněme, kolik mužů již v našem životě bylo a kolik máme pravých přítelkyň. Kdo s námi byl v dobrém i ve zlém, ať už v osobním či pracovním životě, ve dne v noci. Ta pravá přítelkyně je mnohdy více než dokonalý partner. Ta, které se vždy se vším můžeme svěřit a víme, že zde pro nás přes všechno bude a vždy nás podpoří a pomůže s jakýmkoliv problémem i těžkou situací.

Zastavme se tedy na chvilku a věnujme alespoň tento jeden den jen a pouze pravým kamarádkám. Nezáleží, zda ho oslavíme v baru u sklenky vína, v restauraci s dobrým jídlem, ve wellness při relaxačním odpoledni, na perfektní „mani-pedi“, či doma, v ponožkách, drdolu, teplákách a pod dekou u oblíbeného filmu. Hlavně vyberte činnost, která vám oběma přináší radost. Díky tomu si tento společný den ještě více užijete. Můžete si i předat dárek, fantazii se meze nekladou!

Jak to vše ale vlastně vzniklo? Tento svátek je starý teprve 10 let. Rozšířil se díky seriálu Parks and Recreation, který roku 2010 uvedl v rámci druhé sezóny epizodu s názvem “Galentine’s Day”. Leslie Knope, hlavní hrdinka ztvárněná Amy Poehler, pozve dne 13. února všechny své kamarádky na brunch, na kterém jim dokonce předá dárkové tašky. Žádná z nich moc nechápe, proč tam vlastně jsou, ale na vysvětlení dojde. „Co je Galentine’s day? Ten nejlepší den v roce! Každý 13. únor necháme já a mé přítelkyně své manžely a přítele doma a užijeme si společnou snídani. Ženy oslavují ženy." Tato myšlenka slavila mezi divačkami úspěch, takže se nový svátek postupně zapsal i do našich kalendářů.

Již zítra manžela, snoubence či přítele nechte doma a „vezměte si den volna“. Společný čas s přáteli je stejně důležitý jako s partnerem a neměl by se podceňovat. Proč tedy nevyužít této příležitosti a neupevnit přátelství oslavením „Galentýna“! Doufáme, že už máte v kalendáři označený čtvrtek 13. února a již se svou „vyvolenou“ vymýšlíte, co podniknete.

Čtěte dál