Full body workout s Barborou Voštovou

Přemožte lenivost posledních dnů a protáhněte celé tělo.

Vytvořte si doma vlastní posilovnu a udělejte si čas sami pro sebe, který může být skvělou pomůckou pro odbourání stresu právě v těchto dnech. Jediné, co budete potřebovat, je podložka a chuť do cvičení. Během pár minut skrze jednotlivé cviky postupně posílíte celé tělo. Ideální je zařadit tento trénink 3x v týdnu. Pokud vytrváte, pocítíte a především uvidíte první pokroky, trénink celého těla je pro spalování podkožního tuku ten nejvhodnější.

Připravte si stopky, každý cvik budete provádět 30 sekund. 

Tak jdeme na to!

Foto: archiv Barbora Voštová

Foto: archiv Barbora Voštová

Začneme prvním cvikem, kterým celé tělo nejen posílíme, ale primárně také zahřejeme. V pozici klasického prkna s oporou o pokrčené lokty stabilizujeme tělo, srovnáme lopatky a aktivujeme střed těla. Trup držíme v rovině a střídavě krčíme kolena do strany a zpět na střed. Můžete začít v pomalém tempu a postupně zrychlovat. Po celou dobu hlídáte pevná záda a nepropadáte se v bedrech.

Foto: archiv Barbora Voštová

Foto: archiv Barbora Voštová

Foto: archiv Barbora Voštová

Pokračujeme bez přerušení série dalším cvikem, kdy přejdeme na kolena, která dáme na šíři pánve. Předpažíme paže a zpevníme kompletně celé tělo a začneme pomalu zaklánět trup směrem dozadu, hlídáme si neustále vytažený prostor beder a tělo necháme klesnout pouze tak, abychom udrželi záda stále v rovině. Přidáme si zároveň pohyb paží, a to buď bicepsový tah směrem k hrudníku, nebo rotaci paže, která posílí šikmé břišní svaly. S nádechem tělo klesá dozadu a s výdechem ho vracíme zpět.

Foto: archiv Barbora Voštová

Foto: archiv Barbora Voštová

Přecházíme na cviky na břicho a začneme posílením přímých břišních svalů. Opět v intervalu 30 sekund. Výchozí pozice je tzv. loďka, kdy si dlaněmi přidržíme nohy a s nádechem protahujeme celé tělo do dálky, snažíme se dle možností našeho těla co nejvíce propnout nohy a paže, a s výdechem se opět vracíme zpět do výchozí pozice.

Foto: archiv Barbora Voštová

Foto: archiv Barbora Voštová

Při posledním cviku se položíme na záda, nohy dáme na šíři podložky, paže rozprostřeme do šířky a využijeme je jako oporu. S nádechem zdviháme tělo křížem k protilehlé noze, záleží na vás, zda to bude na úroveň kolena, či až k chodidlu, s výdechem co nejpomaleji klesáme dolů. Střídáme strany a dodržujeme interval 30 sekund.

Čtěte dál