Freshlabels otvírá nový obchod v Berlíně

Český concept store má svůj první kamenný obchod v zahraničí, přímo v oblíbené nákupní čtvrti Mitte.

Foto: archiv Freshlabels

Koncept tak navazuje na pražskou pobočku specializovanou na batohy, tašky, zavazadla a další doplňky, které prošly kurátorským výběrem Freshlabels s důrazem na kvalitu, styl a udržitelnost. Zastoupení zde má například i tuzemská designérka Alexmonhart, ale najdete zde dokonalé produkty prakticky z celého světa, limitované edice, kolaborace s návrháři jako jsou Raf Simons nebo Boris Bidjan Saberi i naprostou klasiku  jako je Fjällräven Kånken. „Většinu sortimentu tvoří batohy, obecně se ale dá říct, že je to koncept zaměřený na „urban travellers”, lidi jako jsme my, kteří se každý den přesouvají z místa na místo a ve svém volnu vyrážejí objevovat," vysvětluje Jakub Veselský, který spolu s Janem Bouškem Freshlabels založil. 

Foto: archiv Freshlabels

Berlínská pobočka má taktéž v plánu pokračovat ve spolupráci s lokálními umělci a ambasadory. První vlaštovkou je limitovaná série ledvinek od berlínské malířky Monjy Gentschow, která byla představena během slavnostního otevření 16.května 2019. 

Foto: archiv Freshlabels

Interiér obchodu je postaven na vizuálním minimalismu, neotřelých řešení a přiznaných konstrukčních prvcích. Unikátnm prvkem je například kabinka se speciálním kamerovým systémem, díky kterému si můžete batoh na sobě i sebe samotného prohlédnout ze všech stran. Autorkou interiéru je architektka Lenka Míková. 

Čtěte dál