Fondation Louis Vuitton uvádí výstavu The Morozov Collection

Kultura stále žije! Fondation Louis Vuitton v únoru zahájí výstavu The Morozov Collection, jednu z nejproslulejších světových sbírek impresionistů a moderního umění.

Kvůli situaci, která v roce 2020 ovládla svět, utrpěla mimo jiné i kultura. Moc jsme si jí neužili, ačkoliv alternativy jistě byly. Doufejme, že se vše již brzy vrátí zpět do pořádku a my si budeme moci opět užívat kina, divadla a galerie na vlastní kůži plnými doušky. Už za chvilku totiž pařížské Fondation Louis Vuitton uvádí výstavu The Morozov Collection, jednu z nejproslulejších světových sbírek impresionistů a moderního umění. 

Již 24. února se v Paříži otevírá výstava mezinárodního významu. The Morozov Collection bude obsahovat 200 mistrovských děl francouzského a ruského moderního umění ze sbírky bratrů Michaila a Ivana Morozovových. Ti byli patroni umění a dominovali moskevskému kulturnímu životu na přelomu 20. století. Sbírka od svého stvoření, jež se datuje také na přelomu 20. století, vycestuje za hranice Ruska úplně poprvé. Tato unikátní výstava je druhým milníkem ze série Icons of Modern Art neboli Ikony moderního umění, které Fondation Louis Vuitton organizuje ve spolupráci s muzeem Ermitáž (v Petrohradě), Státním muzeem výtvarných umění Alexandra Sergejeviče Puškina (v Moskvě) a Treťjakovskou galerií (v Moskvě). Navazuje tak na úspěšnou výstavu Shchukin Collection uspořádanou před čtyřmi lety, kterou navštívilo 1,3 milionu lidí.

Výstava The Morozov Collection dohromady přinese výběr z díla nejproslulejších francouzských a ruských umělců jako jsou Manet, Rodin, Monet, Pissarro, Toulouse-Lautrec, Renoir, Sisley, Cézanne, Gaughin, Van Gogh, Bonnard, Denis, Maillol, Matisse, Marquet, Vlaminck nebo Deraina Picasso. Spolu s nimi se představí Repin, Vrubel, Korovin, Golovin, Serov, Larionov, Gončarovová, Malevič, Maškov, Končalovský, Outkine a Saryana Konenkov.

Příležitost výstavu navštívit osobně se doufejme brzy naskytne. The Morozov Collection potrvá od 24. února do 25. července 2021. Více informací se dočtete na stránkách Fondation Louis Vuitton

Čtěte dál